OFICJALNIE: Srna dyrektorem sportowym

OFICJALNIE: Srna dyrektorem sportowym fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Szachtar Donieck

Darijo Srna przejął fotel dyrektora sportowego w Szachtarze Donieck.

Jak informuje Szachtar, do obowiązków 38-letniego Chorwata należeć będzie rozwijanie potencjału młodych zawodników, zapewnienie możliwie najlepszej aklimatyzacji obcokrajowcom, nadzorowanie procesu przejścia piłkarzy akademii do pierwszego zespołu, udział w transferowych rozmowach, korespondencja związana z zespołami akademii i pierwszym zespołem, a wszystko to zgodnie z klubową filozofią i style gry Szachtara.

Srna grał w Szachtarze przez 15 lat. Jego bilans zamknął się w 536 meczach i 26 trofeach, w tym Pucharze UEFA i dziesięciu mistrzostwach Ukrainy.

Do Doniecka trafił w 2003 roku z Hajduka Split. W 2018 roku opuścił Szachtar tylko na ostatni sezon kariery, spędzając go w Serie A w Cagliari Calcio.

Szybko jednak, już po zakończeniu przygody z boiskiem, wrócił na Ukrainę, pomagając jako asystent przy pierwszym zespole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy