OFICJALNIE: Srna dyrektorem sportowym

OFICJALNIE: Srna dyrektorem sportowym fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Szachtar Donieck

Darijo Srna przejął fotel dyrektora sportowego w Szachtarze Donieck.

Jak informuje Szachtar, do obowiązków 38-letniego Chorwata należeć będzie rozwijanie potencjału młodych zawodników, zapewnienie możliwie najlepszej aklimatyzacji obcokrajowcom, nadzorowanie procesu przejścia piłkarzy akademii do pierwszego zespołu, udział w transferowych rozmowach, korespondencja związana z zespołami akademii i pierwszym zespołem, a wszystko to zgodnie z klubową filozofią i style gry Szachtara.

Srna grał w Szachtarze przez 15 lat. Jego bilans zamknął się w 536 meczach i 26 trofeach, w tym Pucharze UEFA i dziesięciu mistrzostwach Ukrainy.

Do Doniecka trafił w 2003 roku z Hajduka Split. W 2018 roku opuścił Szachtar tylko na ostatni sezon kariery, spędzając go w Serie A w Cagliari Calcio.

Szybko jednak, już po zakończeniu przygody z boiskiem, wrócił na Ukrainę, pomagając jako asystent przy pierwszym zespole.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Tomasz Kędziora na radarze Romy Tomasz Kędziora na radarze Romy OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy