OFICJALNIE: Stade de Reims wyrównuje swój rekord transferowy

OFICJALNIE: Stade de Reims wyrównuje swój rekord transferowy
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Stade de Reims

Stade de Reims poinformowało o nawiązaniu współpracy z japońskim skrzydłowym Junyą Ito. 29-latek, występujący dotychczas w KRC Genk, wyrównał rekord transferowy ekipy z Szampanii.

Junya Ito w 2019 roku zdecydował się wykonać ważny krok i po ponad 160 spotkaniach rozegranych na japońskiej ziemi trafił do Europy, gdzie związał się ze wspomnianym Genkiem.

Początkowo w klubie z Limburgii przebywał na zasadzie wypożyczenia, lecz po dobrym okresie został przez niego wykupiony.

Japończyk bardzo szybko stał się ważną postacią kadry z Reims, stanowiąc o sile jej formacji ofensywnej. Ito przede wszystkim zasłynął w Belgii z niezwykle kreatywnej gry i wielu asyst. Swoją przygodę w koszulce „Smerfów” zwieńczył 144 występami, 29 bramkami i 49 asystami.

W nadchodzącej kampanii swymi umiejętnościami będzie raczył francuskich kibiców.

Stade de Reims od dłuższego czasu sondowało transfer 36-krotnego reprezentanta Kraju Wiśni, finalizując go dopiero teraz.

Ito parafował z nowym pracodawcą czteroletni kontrakt. Jego wykup pochłonął z budżetu „Rémois” 10 milionów, co oznacza, że ruch ten wyrównał ustanowiony na początku stycznia tego roku rekord transferowy.

Tyle samo kosztował zakup Jensa Cajuste z FC Midtjylland. 22-letni Szwed, jak na razie we Francji głównie leczy urazy, a więc nie pokazał jeszcze pełni swojego potencjału.

Nowy klub Japończyka minione zmagania w Ligue 1 zakończył na 12. lokacie w tabeli.

Stade de Reims zaprezentowało swój azjatycki nabytek w oryginalny sposób, publikując w mediach społecznościowych nietuzinkowe wideo.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy