OFICJALNIE: Stadion Kotwicy Kołobrzeg częściowo zamknięty po incydentach pirotechnicznych
2025-05-05 16:25:43; Aktualizacja: 3 godziny temu
Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła decyzję o częściowym zamknięciu trybun stadionu Kotwicy Kołobrzeg na mecz z Chrobrym Głogów.
To efekt wydarzeń z 22 kwietnia podczas rywalizacji z Ruchem Chorzów na tym obiekcie. Pod koniec spotkania przy stanie 3:2 dla „Niebieskich” race odpalili najpierw kibice gospodarzy, a następnie przyjezdni, którzy zaczęli je nawet wrzucać na boisko. Doprowadziło to do uszkodzenia murawy i konieczności przerwania meczu na kilkanaście minut. Ostatecznie śląski klub zwyciężył 4:3.
Ponadto Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu poinformowała, że cztery osoby usłyszały zarzuty dotyczące między innymi zasłaniania twarzy w celu utrudnienia rozpoznania, a kolejna została ukarana grzywną za wniesienie alkoholu.
Kotwica Kołobrzeg potępiła wspomniane incydenty i jednocześnie zapowiedziała wdrożenie dodatkowych środków bezpieczeństwa. Teraz na jej stadionie zabroniono jednak wstępu kibicom na trybunę B, a po przeciwnej stronie boiska otwarte pozostaną tylko sektory A1, A2 i A3 oraz loża VIP. Oznacza to, że miejsc dostępnych dla widzów będzie jedynie około tysiąca.Popularne
Zachodniopomorski klub znajduje się obecnie tuż nad strefą spadkową I ligi, mając dwa „oczka” przewagi nad Pogonią Siedlce i Stalą Stalowa Wola. Z Chrobrym Głogów, który sąsiaduje z nią w tabeli i zgromadził na razie o punkt więcej, zmierzy się o godzinie 19:00.