OFICJALNIE: Stadion Napoli zmienia nazwę na cześć Maradony

OFICJALNIE: Stadion Napoli zmienia nazwę na cześć Maradony fot. Francesca Sciarra / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Rada Miejska Neapolu

Rada Miejska Neapolu przyjęła jednomyślnie uchwałę o zmianie nazwy stadionu Stadio San Paolo na Stadio Diego Armando Maradona.

Zmianę zaraz po śmierci Maradony zaproponował burmistrz Luigi De Magistris. Pomysł przyjął się z entuzjastyczną reakcję tak ze strony radnych, jak i kibiców SSC Napoli.

„Największy piłkarz wszech czasów, który dzięki ogromnemu talentowi i magii w ciągu siedmiu lat dał Napoli dwa historyczne tytuły mistrzowskie i inne prestiżowe puchary, w zamian dostał od całego miasta wieczną i bezwarunkową miłość.

Maradona stanowi symbol odrodzenia zespołu, który w najciemniejszych latach pokazał, że można wstać, wygrać i triumfować, jednocześnie przekazując wszystkim przesłanie z nadzieją i pięknem. W wyniku piłkarskich triumfów mistrza z Argentyny zwyciężało nie tylko Napoli, ale też całe miasto, które w pełni się z nim identyfikuje.

Zawsze po stronie najsłabszych, po stronie zwykłych ludzi, Maradona walczył z uprzedzeniami i dyskryminacją, której neapolitańczycy byli poddawani na stadionach. Stał się idolem całego miasta, które wybaczyło mu jego ułomności i słabości. Nigdy nie przysłoniły one wielkości mistrza” - czytamy w uzasadnieniu.

Władze Neapolu podkreślają też, że zjawisko związane z Maradoną „przekroczyło wszelkie granice sportowe, społeczne, geograficzne, polityczne i religijne”.

Diego Maradona grał w Napoli w latach 1984-1991. W 188 meczach ligowych strzelił 81 bramek. Historyczne tytuły najlepszej drużyny Włoch z Napoli zdobył w sezonach 1986/1987 i 1989/1990. Do tego na koncie zanotował też Puchar Włoch 1986/1987, Superpuchar Włoch 1990 oraz Puchar UEFA 1988/1989.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy