OFICJALNIE: Stadion Napoli zmienia nazwę w hołdzie dla Maradony

OFICJALNIE: Stadion Napoli zmienia nazwę w hołdzie dla Maradony fot. Julian Schlaen / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Luigi De Magistris

Burmistrz Luigi De Magistris poinformował, że Stadio San Polo zmieni wkrótce nazwę i będzie nosiło imię zmarłego Diego Armando Maradony.

Cały Neapol pogrążony jest nadal w żałobie z powodu przedwczesnej śmierci legendarnego argentyńskiego piłkarza, który z powodzeniem reprezentował barwy „Partenopei” w latach 1984-1991.

W tym czasie Napoli odnosiło jedne ze swoich największych sukcesów w historii w postaci wywalczenia między innymi dwukrotnego mistrzostwo kraju (1986/1987, 1989/1990) czy Pucharu UEFA (1988/1989). W tych zwycięstwach niebagatelną rolę odegrał Diego Maradona, który w ten sposób zapracował sobie na uznanie i stał się obiektem kultu dla wielu mieszkańców ubogiego włoskiego miasta.

Z tego też powodu tuż po potwierdzeniu informacji o jego śmierci pojawił się pomysł dotyczący dokonania zmiany nazwy domowego obiektu ekipy z Serie A na imię argentyńskiego napastnika, aby w ten sposób oddać mu cześć.

Władze klubu i miasta odniosły się do niego bardzo przychylnie i dlatego szybko rozpoczęły wspólne prace nad dopełnieniem wszystkim formalności w tej kwestii.

Te powoli zbliżają się ku końcowi, ponieważ burmistrz Neapolu poinformował już o zatwierdzeniu nowej nazwy stadionu, który będzie wkrótce znany jako Stadio Diego Armando Maradona.

„Mieliśmy wiele wspaniałych pomysłów, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że nazwa obiektu będzie brzmiała - Stadio Diego Armando Maradona” - napisał Luigi De Magistris na Instagramie.

Ponadto na samym stadionie zostanie otwarte specjalne pomieszczenie, w którym znajdą się wszystkie przedmioty umieszczone przed obiektem po śmierci Argentyńczyka oraz metalowa tablica wykonana przez fanów z napisem „Stadio Diego Armando Maradona”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy