OFICJALNIE: Stefan Effenberg na pomoc pogrążonemu w kryzysie KFC Uerdingen

OFICJALNIE: Stefan Effenberg na pomoc pogrążonemu w kryzysie KFC Uerdingen
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: KFC Uerdingen

KFC Uerdingen poinformowało o zatrudnieniu w charakterze menadżera Stefana Effenberga.

Klub z Nadrenii Północnej-Westfalii w tej chwili zmaga się z poważnym kryzysem, co wynika także po części z niestabilnej sytuacji na ławce trenerskiej. Dość powiedzieć, że zespół w 2019 roku trenowało już czterech szkoleniowców, a obecnie po raz drugi w rolę tymczasowego trenera wciela się Stefan Reisinger. Jakby tego było mało, w styczniu Stefan Effenberg także był jedną z opcji zarządu do przejęcia schedy po Stefana Krämerze, jednak teraz powierzono mu obowiązki menedżerskie.

Oznacza to, że 51-latek będzie ściśle współpracował z mocodawcą klubu Michaiłem Ponomariowem oraz Nikolasem Weinhartem, który sprawuje funkcję dyrektora generalnego. Tym samym przyjdzie mu się zmierzyć z niezwykle trudnym zadaniem uporządkowania sytuacji w strukturach obecnie czternastej ekipy 3. Bundesligi.

– KFC Uerdingen to klub z wielkimi tradycjami i dostrzegam w nim ogromny potencjał. Jestem głęboko przekonany, że wspólnie odniesiemy sukces – oświadczył były piłkarz takich klubów jak Bayern Monachium czy włoska Fiorentina.

Effenberg jak dotąd po skończeniu kariery zawodniczej tylko raz otrzymał okazję powrotu do branży piłkarskiej. Wówczas w 15 meczach poprowadził SC Paderborn. Jego prezentację w KFC Uuerdingen zaplanowano na przyszłą środę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy