OFICJALNIE: Stefan Ortega w Manchesterze City

OFICJALNIE: Stefan Ortega w Manchesterze City fot. Manchester City
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Manchester City FC

Manchester City poinformował o zakontraktowaniu 29-letniego bramkarza Stefana Ortegi. Ruch ten związany jest z odejściem drugiego golkipera „The Citizens”, Zacka Steffena.

Stefan Ortega do tej pory występował tylko w Niemczech, gdzie większość czasu spędził na grze w tamtejszej drugiej lidze (170 spotkań). Dokładnie dzisiaj wygasł jego kontrakt z Arminią Bielefeld, a więc 29-latek mógł związać się z nowym pracodawcą na zasadzie wolnego transferu.

Sytuację tę wykorzystał Manchester City, który rozglądał się za zastępstwem Zacka Steffena, będącego o krok od odejścia na wypożyczenie do Middlesbrough - Amerykanin pełnił od 2020 roku rolę drugiego bramkarza na Etihad Stadium. Ortega docelowo ma przywdziewać koszulkę ekipy z Manchesteru do 2025 roku.

Wcześniej mistrz Anglii przedłużył kontrakt o rok z doświadczonym 36-letnim Scottem Carsonem, będącym trzecim golkiperem w hierarchii.

Mający hiszpańskie korzenie Ortega poprzednią kampanię zwieńczył łącznie 35 występami (sześć czystych kont) w barwach macierzystej Arminii Bielefeld - jego solidna postawa nie uchroniła jednak klubu przed spadkiem do drugiej ligi.

29-latek oprócz reprezentowania „Die Blaue” zaliczył także trzyletni pobyt w TSV 1860 Monachium.

Dla Manchesteru City to drugi transfer letniego okna. Wcześniej pozyskano tylko Erlinga Brauta Haalanda.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy