OFICJALNIE: Steven Defour kończy karierę piłkarską i rozpoczyna trenerską

OFICJALNIE: Steven Defour kończy karierę piłkarską i rozpoczyna trenerską fot. AGIF / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: KV Mechelen

Steven Defour postanowił odwiesić korki na kołek w wieku 33 lat i jednocześnie zdecydował się pozostać przy futbolu w charakterze trenera. Belg swoją przygodę w tym zawodzie rozpocznie od dołączenia do sztabu szkoleniowego KV Mechelen.

Defensywny pomocnik uchodził swego czasu za wielce obiecującego zawodnika i z tego też powodu postanowił jeszcze w wieku młodzieżowca przenieść się ze wspomnianego KV Mechelen do KRC Genk w lipcu 2004 roku.

Sezon później odgrywał już jedną z istotniejszych ról w zespole. Z kolei to zaowocowało jego transferem do silniejszego Standardu Liège, co umożliwiło mu wypłynięcie na szerokie wody w europejskim futbolu oraz stać się etatowym reprezentantem Belgii.

Steven Defour postanowił następnie po wywalczeniu z „Czerwonymi” między innymi dwóch mistrzostw kraju (2007/2008, 2008/2009) przenieść się do FC Porto, gdzie w trakcie trzyletniego pobytu udało mu się także dwukrotnie sięgnąć ze „Smokami” po tytuł najlepszej drużyny w Portugalii (2011/2012, 2012/2013).

Na dalszym etapie swojej kariery defensywny pomocnik występował jeszcze w Anderlechcie, Burnley i Royal Antwerp. Z tym ostatnim klubem rozstał się w lipcu 2020 roku i dopiero po kilku miesiącach przystał na propozycję zasilenia rodzimego KV Mechelen, w którym w końcu zadebiutował na seniorskim poziomie.

33-latek zdołał wystąpić łącznie w 18 spotkaniach „De Kakkers” i już nie poprawi tego dorobku, ponieważ zdecydował się zakończyć karierę oraz dołączyć do sztabu szkoleniowego macierzystego zespołu.

- Steven już od jakiegoś czasu uczestniczy w kursie trenerskim. To dodatkowe stanowisko w naszym sztabie może pomóc mu w jego dalszym kształceniu. Dla nas to fantastyczne móc dodać do naszego zespołu kogoś z tak dużym międzynarodowym doświadczeniem i sercem klubu. Jest to korzystne dla wszystkich - powiedział Tom Caluwe, dyrektor sportowy KV Mechelen.

- Chciałem zostać przy piłce nożnej. Długo istniało tylko jedno miejsce, w którym mogłem to zrobić. Wszystko zaczęło się od rzuconego pomysłu, który potem wspólnie rozwinęliśmy. Jestem bardzo oczarowany naszymi szkoleniowcami i ich sposobem pracy. W ostatnich tygodniach pojawiło się wiele konkretnych propozycji, ale w mojej głowie nie było już żadnych wątpliwości. Jako początkujący trener nie mogę znaleźć lepszego miejsca niż klub mojego serca - dodał Defour.

Defensywny pomocnik wystąpił łącznie w 52 meczach reprezentacji Belgii i razem z nią wziął udział w Mistrzostwach Świata w 2014 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy