OFICJALNIE: Stewart Downing zakończył karierę

OFICJALNIE: Stewart Downing zakończył karierę
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Stewart Downing [Twitter]

Stewart Downing ogłosił przejście na piłkarską emeryturę w wieku 37 lat.

Skrzydłowy zakończył 20-letnią profesjonalną karierę, w której wystąpił w ponad 700 klubowych meczach i zagrał 35 razy dla seniorskiej reprezentacji Anglii, gdzie był częścią składu na Mistrzostwa Świata 2006 i Mistrzostwa Europy 2012.

Downing spędził ostatnie dwa lata w Blackburn Rovers (Championship), po czym opuścił Ewood Park pod koniec czerwca, gdy wygasł jego kontrakt.

„Po pewnym czasie na relaks i refleksję z moją rodziną w okresie letnim, zdecydowałem, że nadeszła pora, aby przejść na emeryturę“ - napisał Downing na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

„Chciałbym podziękować wszystkim klubom piłkarskim, dla których grałem, wszystkim fantastycznym kibicom i pracownikom. Chciałbym podziękować wszystkim wspaniałym menedżerom, z którymi współpracowałem.

Jako dziecko mogłem tylko marzyć o grze dla klubów, dla których występowałem i o tym, że będę mógł dzielić boisko z takimi zawodnikami. Przez te wszystkie lata grałem z i przeciwko niewiarygodnym piłkarzom.

Patrzę wstecz na 35 meczów dla Anglii z ogromną dumą i stworzyłem sobie kilka niesamowitych wspomnień, które będą trwać przez całe życie.

Czuję, iż miałem ogromne szczęście i zarazem sporego pecha, że przeżyłem taką, a nie inną karierę“ - zakończył.

Downing rozpoczął swoją karierę w Middlesbrough w 2001 roku i wystąpił dla tego klubu ponad 200 razy podczas swojego pierwszego pobytu na Riverside Stadium. Po spadku „The Boro“ z Premier League w 2009 roku odszedł do Aston Villi, a w 2011 roku dołączył do Liverpoolu.

W 2013 roku rozpoczął dwuletnią przygodę z West Hamem, po czym powrócił do Middlesbrough, gdzie pomógł klubowi wywalczyć awans do Premier League w 2016 roku. W barwach klubu z Teesside wystąpił jeszcze 170 razy, a w 2019 roku przeniósł się do Blackburn.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy