OFICJALNIE: Stuttgart zbroi się przed powrotem do Bundesligi. Beniaminek sfinalizował dwa transfery!

OFICJALNIE: Stuttgart zbroi się przed powrotem do Bundesligi. Beniaminek sfinalizował dwa transfery!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Stuttgart

Gregor Kobel i Waldemar Anton zasilili szeregi Stuttgartu.

„Szwaby” na wieść o powrocie do niemieckiej ekstraklasy zareagowały iście wzorcowo.

Pięciokrotny mistrz kraju i finalista Pucharu UEFA z 1989 roku pozyskał bowiem jednego z najlepszych środkowych defensorów zaplecza Bundesligi, a także golkipera, który w poprzednim sezonie, przebywając na wypożyczeniu w drużynie z centrum Niemiec, walnie przyczynił się do jej awansu.

Pierwszy z pozyskanych graczy był związany z Hannoverem od 2008 roku, w którego barwach rozegrał 137 spotkań. W międzyczasie uzbierał on także 11 występów w kadrze Niemiec do lat 21, a teraz będzie mu dane ponownie występować na najwyższym szczeblu rozgrywek w kraju.

Jeśli chodzi o drugie wzmocnienie wicemistrza 2. Bundesligi, to 22-letni Szwajcar nie mógł przebić się do składu Hoffenheim, dlatego przed rokiem skorzystał z możliwości wypożyczenia do ekipy z Mercedes-Benz Areny. Tam spisywał się na tyle dobrze (11 czystych kont w 31 meczach), że klub postanowił postarać się o jego wykup i misja zakończyła się powodzeniem.

VfB Stuttgart na pozyskanie obu graczy wyłożył po cztery miliony euro. Następnie podpisali oni kontrakty obowiązujące do połowy 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy