Oficjalnie: Surowa kara dla gwiazdy Bayeru. Nie zagra do końca sezonu!

Oficjalnie: Surowa kara dla gwiazdy Bayeru. Nie zagra do końca sezonu!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bayer

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie podtrzymał czteromiesięczną karę zawieszenia nałożoną przez FIFA na Hakana Çalhanoğlu.

Chodzi o sprawę z 2011 roku, kiedy to reprezentant Turcji - jeszcze jako zawodnik Karlsruher - porozumiał się z Trabzonsporem, a następnie złamał warunki umowy. Jakiś czas później, latem 2012 roku, przeniósł się on do HSV. 


Turecki klub złożył zawiadomienie do FIFA, która zimą 2016 postanowiła ukarać go czteromiesięcznym zawieszeniem. Zawodnik oczywiście momentalnie odwołał się do Trybunału w Lozannie, ale jak pokazuje ostateczny werdykt, na niewiele się to zdało i kara została tylko przeniesiona w czasie.

Zgodnie z orzeczeniem CAS, Çalhanoğlu musi poddać się jej w trybie natychmiastowym i oznacza to, że w tym sezonie nie zobaczymy go już na boisku. Oprócz tego, 22-latek musi zapłacić Trabzonsporowi 100 tysięcy euro odszkodowania.

- Oczywiście żałujemy tej decyzji. W żaden sposób nie jest ona dla nas zrozumiała. To poważny cios zarówno dla samego Hakana, jak i dla nas. Choć Bayer nie miał nic wspólnego z tymi wydarzeniami, zostaliśmy surowo ukarani - przyznał dyrektor sportowy „Aptekarzy”, Rudi Völler.

W tym sezonie Çalhanoğlu znajdował się w znakomitej formie. Od początku rozgrywek strzelił sześć goli i zanotował pięć asyst w Bundeslidze. Ostatnio bardzo zdeterminowane, żeby go pozyskać były kluby z Premier League.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy