OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem

2024-05-23 14:48:14; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Sylvinho i Pablo Zabaleta z albańskim obywatelstwem Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Agjencia Telegrafike Shqiptare

Sylvinho oraz trzej jego asystenci Pablo Zabaleta, Luca Laurenti i Gianluca Stesina otrzymali albańskie obywatelstwo – informuje Agjencia Telegrafike Shqiptare.

50-letni Brazylijczyk, który w przeszłości był zawodnikiem między innymi Celty Vigo i Barcelony, posiada również hiszpański paszport.

- To zaszczyt, że ja i mój sztab jesteśmy tu dzisiaj. Dziękuję Albańczykom za wiarę w naszą pracę. Dziękuję albańskiej federacji piłkarskiej i całemu krajowi. Jesteśmy szczęśliwi. Wykonaliśmy razem dobrą robotę i już wkrótce staniemy przed bardzo ważnym wyzwaniem – powiedział podczas uroczystości odbywającej się w mieście Lushnja.

Pod wodzą Sylvinho Albania uplasowała się na pierwszym miejscu w grupie E podczas eliminacji do EURO 2024. Pokonała wówczas między innymi Polskę 2:0 na własnym stadionie.

Pablo Zabaleta to były reprezentant Argentyny, w której barwach wystąpił w finałach Mistrzostw Świata i Copa América. Triumfował również dwukrotnie w Premier League jako zawodnik Manchesteru City.

Luca Laurenti i Gianluca Stesina pochodzą natomiast z Italii.

Wcześniej albańskie obywatelstwo dostał także jeden z poprzedników Sylvinho – Włoch Gianni De Biasi, który awansował z bałkańską drużyną na EURO 2016.

Reprezentacja Albanii przed startem EURO 2024 zagra jeszcze towarzysko na Węgrzech z Liechtensteinem 3 czerwca i Azerbejdżanem 7 czerwca.

Na odbywającym się w Niemczech turnieju trafiła do „grupy śmierci” wraz z Włochami, Chorwacją i Hiszpanią.