OFICJALNIE: Szalona końcówka sezonu Serie B. Beniaminkowie Serie A wyłonieni dopiero w ostatniej kolejce

OFICJALNIE: Szalona końcówka sezonu Serie B. Beniaminkowie Serie A wyłonieni dopiero w ostatniej kolejce fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Dopiero ostatnia seria spotkań sezonu zasadniczego w Serie B wyłoniła nam pełną stawkę zespołów z bezpośrednim awansem do Serie A. W następnych rozgrywkach o mistrzostwo Włoch zagrają na pewno US Lecce oraz US Cremonese.

Zmagania na zapleczu elity kraju z Półwyspu Apenińskiego przyniosły nam w tym roku olbrzymią dawkę emocji z uwagi na bardzo wyrównany poziom drużyn walczących o różne cele - bezpośredni awans, baraże o awans, baraże o utrzymanie i utrzymanie.

W efekcie dopiero ostatnia seria gier pozwoliła nam poznać większość z powyższych rozstrzygnięć, z których największą radość odczuwają fani US Lecce (z Marcinem Listkowskim) i US Cremonese (trzecim bramkarzem jest Dorian Ciężkowski), bo to właśnie te zespoły zakończyły zasadniczą część rozgrywek odpowiednio na pierwszym oraz drugim miejscu oznaczających awans do Serie A.

Pierwsza z wymienionych ekip znajdowała się w najkorzystniejszym położeniu przed ostatnią serią gier, bo wystarczyło jej zremisować z zdegradowanym już Pordenone na własnym terenie. Spadkowicz postawił się jednak wyżej notowanemu rywalowi. Ten i tak wygrał jednak 1:0. Dzięki temu mógł rozpocząć świętowanie powrotu do krajowej elity po dwóch latach przerwy.

Znacznie dłużej, bo aż... 26 lat na udział w Serie A czekała drużyna US Cremonese. Wydawało się, że ta, po dwóch porażkach poniesionych w minionych kolejkach, straciła szansę na bezpośredni awans. W decydującym spotkaniu okazała się jednak lepsza od Como (2:1), co przy jednoczesnej porażce Monzy z Perugią (0:1), pozwoliło jej przeskoczyć bogatszego rywala w tabeli.

W ten sposób klub należący do Silvio Berlusconiego zaprzepaścił po raz kolejny szansę na uniknięcie baraży. W tych razem z Pisą (ostatecznie trzecie miejsce) poczekają na wyłonienie najlepszej dwójki z ekip - Brescia (z Filipem Jagiełłą), Ascoli, Benevento (z Kamilem Glikiem) oraz Perugia. Ta ostatnia, dzięki wygranej nad Monzą, wyprzedziła Frosinone.

Na uwagę zasługuje także waleczna postawa LR Vicenza Virtus z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, która zakończyła połowicznym sukcesem swoją walkę o utrzymanie. W rundzie wiosennej wydostała się z dna tabeli i uplasowała się na siedemnastym miejscu, co oznacza walkę o pozostanie w Serie B w barażach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy