OFICJALNIE: Szalona końcówka sezonu Serie B. Beniaminkowie Serie A wyłonieni dopiero w ostatniej kolejce

OFICJALNIE: Szalona końcówka sezonu Serie B. Beniaminkowie Serie A wyłonieni dopiero w ostatniej kolejce fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Dopiero ostatnia seria spotkań sezonu zasadniczego w Serie B wyłoniła nam pełną stawkę zespołów z bezpośrednim awansem do Serie A. W następnych rozgrywkach o mistrzostwo Włoch zagrają na pewno US Lecce oraz US Cremonese.

Zmagania na zapleczu elity kraju z Półwyspu Apenińskiego przyniosły nam w tym roku olbrzymią dawkę emocji z uwagi na bardzo wyrównany poziom drużyn walczących o różne cele - bezpośredni awans, baraże o awans, baraże o utrzymanie i utrzymanie.

W efekcie dopiero ostatnia seria gier pozwoliła nam poznać większość z powyższych rozstrzygnięć, z których największą radość odczuwają fani US Lecce (z Marcinem Listkowskim) i US Cremonese (trzecim bramkarzem jest Dorian Ciężkowski), bo to właśnie te zespoły zakończyły zasadniczą część rozgrywek odpowiednio na pierwszym oraz drugim miejscu oznaczających awans do Serie A.

Pierwsza z wymienionych ekip znajdowała się w najkorzystniejszym położeniu przed ostatnią serią gier, bo wystarczyło jej zremisować z zdegradowanym już Pordenone na własnym terenie. Spadkowicz postawił się jednak wyżej notowanemu rywalowi. Ten i tak wygrał jednak 1:0. Dzięki temu mógł rozpocząć świętowanie powrotu do krajowej elity po dwóch latach przerwy.

Znacznie dłużej, bo aż... 26 lat na udział w Serie A czekała drużyna US Cremonese. Wydawało się, że ta, po dwóch porażkach poniesionych w minionych kolejkach, straciła szansę na bezpośredni awans. W decydującym spotkaniu okazała się jednak lepsza od Como (2:1), co przy jednoczesnej porażce Monzy z Perugią (0:1), pozwoliło jej przeskoczyć bogatszego rywala w tabeli.

W ten sposób klub należący do Silvio Berlusconiego zaprzepaścił po raz kolejny szansę na uniknięcie baraży. W tych razem z Pisą (ostatecznie trzecie miejsce) poczekają na wyłonienie najlepszej dwójki z ekip - Brescia (z Filipem Jagiełłą), Ascoli, Benevento (z Kamilem Glikiem) oraz Perugia. Ta ostatnia, dzięki wygranej nad Monzą, wyprzedziła Frosinone.

Na uwagę zasługuje także waleczna postawa LR Vicenza Virtus z Łukaszem Teodorczykiem w składzie, która zakończyła połowicznym sukcesem swoją walkę o utrzymanie. W rundzie wiosennej wydostała się z dna tabeli i uplasowała się na siedemnastym miejscu, co oznacza walkę o pozostanie w Serie B w barażach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy