OFICJALNIE: Szpital w AS Monaco, bez zmian. Dziewięciu piłkarzy kontuzjowanych

OFICJALNIE: Szpital w AS Monaco, bez zmian. Dziewięciu piłkarzy kontuzjowanych fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Monaco FC

AS Monaco opublikowało komunikat przed meczem z Olympique Lyon, w którym poinformowało o stanie zdrowia piłkarzy zmagających się w ostatnim czasie z urazami.

W obecnym sezonie drużyna z Ligue 1, która przed rokiem zajęła drugie miejsce w0s tabeli, spisuje się fatalnie. Ogromny wpływ na wyniki monakijczyków mają urazy. W tej chwili poza grą znajduje się 9 piłkarzy. Są to Almamy Touré, Jordi Mboula, Roberto Navarro, Kévin N'Doram, Jean-Eudes Aholou, Djibril Sidibé, Rony Lopes, Antonio Barreca oraz Danijel Subašić.

Najpoważniejszej wyglądają dolegliwości chorwackiego bramkarza, który kilka miesięcy temu został wicemistrzem świata. Wykryto bowiem u niego chroniczną tendinopatię ścięgna udowego. 

Jeśli zaś chodzi o Adamę Traoré, Stevana Joveticia, Samuela Grandsira, Willema Geubbelsa oraz Pietro Pellegriego, ci zawodnicy wykonują ćwiczenia indywidualne. Natomiast Nacer Chadli rozpoczyna treningi z zespołem. Tym samym w najbliższym czasie Belg powinien być do dyspozycji Thierry’ego Henry’ego.

Dodajmy, że 13 grudnia Monaco poinformowało o rozbudowaniu departamentu medycznego o dział zajmujący się przygotowaniem piłkarzy do gry po kontuzjach. W jego skład weszli Bouabdellah Tahri, Jérôme Palestri oraz Romain Giroud. 

W najbliższą niedziele „Czerwono-Biali” zmierzą się z Olympique Lyon. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy