OFICJALNIE: Szwecja bez pięciu zawodników na mecz z Danią. Kluby z Anglii i Szkocji zablokowały wyjazd piłkarzy

OFICJALNIE: Szwecja bez pięciu zawodników na mecz z Danią. Kluby z Anglii i Szkocji zablokowały wyjazd piłkarzy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SvFF

Robin Olsen, Emil Krafth, Filip Helander, Victor Lindelöf i Ken Sema nie wezmą udziału w towarzyskim spotkaniu przeciwko Danii - poinformował Stefan Pettersson, pełniący funkcję dyrektora sportowego reprezentacji Szwecji.

Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele państw wprowadziło na swoim terenie różnego rodzaju restrykcje. Jedne z nich dotyczącą między innymi przymusu odbywania maksymalnie czternastodniowych kwarantann przez osoby powracające do danego kraju z miejsc występowania dużych ognisk groźnej infekcji.

Taki przepis obowiązuje przykładowo w Wielkiej Brytanii w stosunku do ludzi przybywających na jej teren z Danii, który postanowiły wykorzystać niektóre kluby z Anglii oraz Szkocji, aby nie wysyłać na towarzyski pojedynek w tym kraju pięciu reprezentantów Szwecji - Robina Olsena (Everton), Emila Kraftha (Newcastle United), Filipa Helandera (Rangers), Victora Lindelöfa (Manchester United) i Kena Semy (Watford).

- Jeśli zawodnicy muszą zostać poddani kwarantannie dłuższej niż pięć dni po powrocie ze zgrupowania reprezentacji narodowej, to kluby nie mają obowiązku zwolnienia takich piłkarzy. W takim przypadku nasi zawodnicy nie zostaną wypuszczeni na mecz z Danią. Jednak ich zespoły zgodziły się na wzięcie przez nich udziału w pozostałych spotkaniach przeciwko Chorwacji i Francji - powiedział Stefan Pettersson, pełniący funkcję dyrektora sportowego reprezentacji Szwecji.

- Żyjemy w wyjątkowym czasie. Teraz sytuacja potoczyła się tak, że na mecz z Danią ściągniemy jeszcze kilku zawodników, aby ich sprawdzić - dodał Janne Andersson, selekcjoner kadry „Trzech Koron”.

Wiemy już także, że wymienionych wyżej graczy w drużynie narodowej zastąpią Jacob Rinne (Alborg), Oscar Hiljemark (Alborg) i Joel Andersson (FC Midtjylland).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy