OFICJALNIE: Szymon Marciniak kończy urlop. Poprowadzi hitowy mecz zagranicznej ligi

OFICJALNIE: Szymon Marciniak kończy urlop. Poprowadzi hitowy mecz zagranicznej ligi fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: EFA

Szymon Marciniak został wyznaczony do roli sędziego starcia Al-Ahly z Pyramids w egipskiej ekstraklasie. To spotkanie odbędzie się 2 stycznia o godzinie 18:00.

Arbiter z Płocka ma za sobą świetny okres zwieńczony znakomicie poprowadzonym finałem Mistrzostw Świata w Katarze pomiędzy Argentyną a Francją (3:3, 4:2 po karnych).

W ten sposób udowodnił wielu nieprzekonanym, że należy do absolutnego topu sędziowskiego nie tylko na Starym Kontynencie, ale i na całym globie.

Marciniak powrócił wraz ze swoją ekipą do kraju bardzo szczęśliwy z solidnie wykonanej roboty i zapewnił, że wraz z kolegami nie pozostaną zbyt długo bezczynni w obliczu trwającej przerwy w Ekstraklasie.

Te słowa blisko 42-letniego Polaka znalazły teraz swoje potwierdzenie, ponieważ... Egipska Federacja Piłkarska potwierdziła wyznaczenie go na hitowe starcie w ramach jedenastej serii gier rodzimej elity pomiędzy Al-Ahly a Pyramids w dniu 2 stycznia o godzinie 18:00.

Dla arbitra z Płocka nie jest to już pierwszy tego typu eksportowy wypad.

Wielokrotnie był on już zapraszany do sędziowania pojedynków w Arabii Saudyjskiej. Ponadto ma za sobą prowadzone starcia o punkty w Czechach, Grecji, na Cyprze czy Japonii, a teraz dojdzie do tej listy także Egipt.

W przeszłość Marciniak miał już okazję odwiedzić tej kraj i to całkiem niedawno, bo w lipcu minionego roku, kiedy czuwał nad przebiegiem finału tamtejszego pucharu pomiędzy Al-Ahly a Zamalek (1:2).

Sędziemu z Płocka asystować na liniach będą wyjątkowo nie Paweł Sokolnicki i Tomasz Liskiewicz a Adam Kupsik i Radosław Siejka. Z kolei na VAR-ze zasiądzie Tomasz Musiał, a jego asystentem będzie Tomasz Marciniak, brat Szymona.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy