OFICJALNIE: Szymon Włodarczyk w Górniku Zabrze

OFICJALNIE: Szymon Włodarczyk w Górniku Zabrze fot. Górnik Zabrze
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował w środę o sprowadzeniu Szymona Włodarczyka.

Szymon Włodarczyk uchodzi od kilku lat za duży talent. Mimo tego, nie zdołał przebić się do podstawowego składu Legii Warszawa. W tej sytuacji zaczął rozglądać się za innymi opcjami. W jego wieku niezwykle istotna jest przecież regularna gra i zdobywanie cennego doświadczenia.

Zainteresowanie usługami środkowego napastnika było całkiem spore, bo chcieli go tacy przedstawiciele Ekstraklasy, jak Górnik Zabrze oraz Jagiellonia Białystok. Ostatecznie konkretniejsi okazali się ci pierwsi.

Na początku tego tygodnia Włodarczyk zjawił się na Śląsku, by przejść szczegółowe testy medyczne. Te wypadły pomyślnie, dlatego też przenosiny mogły zostać sformalizowane w środowe popołudnie.

19-latek przeprowadza się do Górnika Zabrze w ramach wolnego transferu z Legii Warszawa. Z nowym zespołem podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Wychowanek między innymi Legii Warszawa rozegrał w minionym sezonie łącznie 12 meczów, notując bramkę. Wcześniej jako dziecko uczył się piłkarskiego rzemiosła w akademiach klubów-pracodawców swojego ojca Piotra - Arisie, OFI Kreta, Bałtyku Gdynia. Zaliczył też kilkuletni pobyt w SEMP-ie Ursynów.

Reprezentant Polski do lat 19 w sezonie 2021/2022 w 12 występach zanotował bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy