OFICJALNIE: Szymon Żurkowski opuścił Fiorentinę

OFICJALNIE: Szymon Żurkowski opuścił Fiorentinę fot. Matteo Ciambelli / PressFocus
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: KFM

Szymon Żurkowski w przyszłym sezonie będzie grał w Empoli, do którego ponownie został wypożyczony. Informację potwierdziła agencja „KFM”.

Szymon Żurkowski w styczniu 2019 roku został kupiony przez Fiorentinę, ale jej szeregi zasilił dopiero latem. W sezonie 2019/2020 nie potrafił sobie jednak wywalczyć miejsca w podstawowym składzie, co poskutkowało dwukrotnym wypożyczeniem do Empoli, które grało na poziomie Serie B.

23-latek w poprzednich rozgrywkach pomógł w wywalczeniu awansu do Serie A. Łącznie rozegrał 25 spotkań. W ich trakcie udało mu się zdobyć dwie bramki. Dobra forma poskutkowała tym, że trener Alessio Dionisi chciał zatrzymać go w zespole, aby ten występował w nim również na poziomie włoskiej ekstraklasy.

Już kilka dni temu „Corriere dello Sport” informowało, że oba kluby są bliskie porozumienia w sprawie ponownego wypożyczenia. Te informacje potwierdził agent 23-letniego zawodnika w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z Meczyki.pl. Przyznał w niej, że jego klient dobrze czuje się w Empoli, dlatego obecnie jest to najlepsze miejsca dla jego rozwoju.

Kwestią otwartą pozostawał jedynie fakt, czy Żurkowski zostanie tylko wypożyczony, czy Fiorentina zgodzi się na to, aby w umowie zawrzeć opcję wykupu po zakończeniu sezonu. Ostatecznie kluby się dogadały i Empoli będzie miało możliwość pierwokupu Polaka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy