OFICJALNIE: Szymon Żurkowski uwolnił się od Fiorentiny. Polska kolonia powiększa się!

OFICJALNIE: Szymon Żurkowski uwolnił się od Fiorentiny. Polska kolonia powiększa się! fot. Spezia Calcio
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fiorentina | Spezia Calcio

Fiorentina poinformowała o rozstaniu z Szymonem ŻurKowskim. Reprezentant Polski dołączył do Spezii Calcio.

Po bardzo udanym wypożyczeniu do Empoli „Viola” zdecydowała, że zatrzyma wszechstronnego piłkarza u siebie. Wtedy potwierdziło się to, czego obawiali się kibice biało-czerwonych.

Vincenzo Italiano, trener ekipy z Florencji, wystawił do gry 25-latka tylko cztery razy. Liczba ta może byłaby lepsza, gdyby nie uraz odniesiony na początku sezonu, tuż po strzelaniu gola w pierwszej kolejce ligowej.

W ostatnich dniach Polak trafił na radary Salernitany oraz Spezii Calcio. Stanęło na tej drugiej drużynie.

Operacja odbyła się w ramach wypożyczenia do 30 czerwca, ale z obowiązkiem wykupu za kwotę 3,2 miliona euro.

Kontrakt piłkarza wstępnie ma wygasnąć wraz z końcem kampanii 2025/2026.

Szymon Żurkowski wybrał numer 77 i został już zaprezentowany jako nowy gracz siedemnastej siły Serie A.

Siedmiokrotny reprezentant Polski jak dotąd we włoskiej ekstraklasie zgromadził 39 występów, a okrasił je sześcioma trafieniami i czterema asystami.

Do Fiorentiny trafił cztery lata temu. Od tego czasu przebywał na wypożyczeniach w Górniku Zabrze oraz Empoli. W tym ostatnim spędził dwa i pół roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy