Oficjalnie: Takuya Murayama piłkarzem Pogoni Szczecin

Oficjalnie: Takuya Murayama piłkarzem Pogoni Szczecin
Redakcja
Redakcja
Źródło: Pogoń Szczecin

Od 1 stycznia zawodnikiem Pogoni Szczecin będzie 23-letni Takuya Murayama. Japończyk podpisał umowę z Portowym klubem, która obowiązywać będzie przez 3,5 roku.

- Jest bardzo szybki, zwrotny, wydolny, przebojowy, dobrze dorzuca piłki – wylicza atuty pomocnika Grzegorz Smolny, wiceprezes Pogoni odpowiedzialny za transfery. – Wiążemy z nim wielkie nadzieje, ponieważ jest on inteligentny w grze, dobrze gra na jeden kontakt, a my szukamy zawodników, którzy potrafią zachować się w różnych formach małych gier.

Trener Artur Skowronek pierwszy raz sprawdzał Japończyka na treningu (13 listopada). – Ułożyliśmy ćwiczenia o charakterze techniczno-taktycznym. Już po pierwszych chwilach Murayama wyglądał bardzo przyzwoicie na tle swojej formacji. To skłoniło nas do dalszej obserwacji – mówi szkoleniowiec.

Pomocnik zagrał także podczas ostatniego sparingu z Drawą Drawsko Pomorskie (90 minut). – Wtedy potwierdził zdolności motoryczne potrzebne do gry na wysokim poziomie – dodaje Artur Skowronek.

Takuya Murayama ostatnie miesiące spędził w trzecioligowej Gwardii Koszalin, w której rozegrał wszystkie 15 meczów. Gwardia otrzyma 5 procent od kwoty kolejnego transferu.

– Doszliśmy bardzo szybko do porozumienia z trzecioligowcem. Dziękujemy włodarzom Gwardii, że bez najmniejszy przeszkód podpisaliśmy umowę. Współpraca między klubami idzie w dobrym kierunku – zaznacza Grzegorz Smolny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy