OFICJALNIE: Teemu Pukki odejdzie z Norwich City

OFICJALNIE: Teemu Pukki odejdzie z Norwich City fot. Norwich City
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Norwich City

Teemu Pukki po zakończeniu sezonu 2022/2023 opuści szeregi Norwich City.

Kontrakt Teemu Pukkiego z Norwich City jest ważny tylko do 30 czerwca i wiadomo już, że nie zostanie przedłużony.

- Uwielbiam czas spędzony w tym wspaniałym klubie, ale biorąc pod uwagę etap mojej kariery i to, że mam przed sobą jeszcze kilka lat, jestem chętny na nowe wyzwanie. Mam niesamowite wspomnienia z pobytu tutaj, z wieloma wzlotami i upadkami. Dwa awanse były niesamowite. Te pięć lat było prawdopodobnie najlepszymi w moim życiu, zarówno z perspektywy zawodowej, jak i osobistej. Chyba nikt nie wierzył, że to potoczy się tak dobrze. Klub i miasto zawsze będą miały specjalne miejsce w moim sercu - powiedział piłkarz.

Fin trafił do Norwich w 2018 roku bez kwoty odstępnego, kończąc przygodę z Brøndby IF. Już w pierwszym sezonie strzelił 29 goli, zdobywając koronę króla strzelców Championship i przyczyniając się do wywalczenia przez zespół awansu do Premier League. Potem na przemian rywalizował z nim w dwóch najwyższych angielskich klasach rozgrywkowych.

2018/2019 – 29 bramek w Championship;
2019/2020 – 11 bramek w Premier League;
2020/2021 – 26 bramek w Championship;
2021/2022 – 11 bramek w Premier League;
2022/2023 – do tej pory 10 bramek w Championship.

Z 88 trafieniami na koncie 33-latek jest czwartym najlepszym strzelcem w historii klubu po Johnny'm Gavinie, Terry'm Allocku oraz Iwanie Robertsie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy