Oficjalnie: Teixeira w Jiangsu

Oficjalnie: Teixeira w Jiangsu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Alex Teixeira Santos

Alex Teixeira zagra w Jiangsu Suning FC.

Brazylijczyk, który miał pójść w ślady Douglasa Costy, nie będzie kolejną europejską gwiazdą z przeszłością w ukraińskim zespole. Choć 26-latek miał oferty z Premier League, a szczególną determinacją wykazywał się Liverpool, to podąży w zupełnie innym kierunku.

Chińczycy rozegrali to bardzo sprytnie, czekając aż okno na Starym Kontynencie będzie zamknięte, by zminimalizować ryzyko pojawienia się konkurencji. Proponując 50 milionów euro przekonali działaczy z Doniecka, którzy natychmiast zezwolili na negocjacje z piłkarzem.

Teixeira przystał na warunki lukratywnego, czteroletniego kontraktu. Umowa z Azjatami zapewni mu zarobki na poziomie 13 milionów euro rocznie, mniejsze jednak od Jacksona Martineza. Brazylijczyk zgadzając się na przeprowadzką przyczynił się jednak do kolejnego tej zimy pobicia rekordu transferowego Chin.

Finalizację transakcji potwierdził Szachtar, w Internecie krążą już tak pierwsze zdjęcia zawodnika w nowych barwach. Przypomnijmy, że do Jiangsu przeszedł już Ramires, a trenerem zespołu jest Dan Petrescu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy