OFICJALNIE: Teodorczyk w Serie A!

OFICJALNIE: Teodorczyk w Serie A! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Anderlecht

Łukasz Teodorczyk opuszcza Anderlecht.

Były napastnik Lecha Poznań robił furorę w swoim pierwszym sezonie w Belgii, ale ostatnia kampania nie była już dla niego tak udana. Biorąc to pod uwagę, klub zdecydował się wystawić napastnika na listę transferową. Gracz pobierał spore wynagrodzenie, a działacze szukali oszczędności, dlatego też popularny „Teo” nie miał innego wyjścia i musiał szukać nowego pracodawcy.

Tego znalazł we Włoszech. Agencja, która reprezentuje interesy zawodnika potwierdziła już wcześniej, że Polak przejdzie w Italii testy medyczne przed swoim transferem do Udinese. Te zakończyły się powodzeniem, co pozwoliło stronom podpisać odpowiednie dokumenty oficjalnie potwierdzające przeprowadzenie transferu.

Transakcja odbyła się na zasadzie transferu definitywnego, a jego wartość miała wynieść siedem milionów euro. Oznacza to, że Belgowie zarobią na napastniku. Wcześniej sprowadzali go z Dynama Kijów na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu za 4,5 miliona.

Teodorczyk spędził w barwach „Les Mauves et Blancs” dwa sezony. Tak jak wspomniano, pierwszy był znacznie lepszy w wykonaniu snajpera, bowiem graczowi udało się zdobyć w nim łącznie 30 goli. W drugiej kampanii było ich już o połowę mniej.

Ostateczny bilans 27-latka zamknął się w liczbie 93 rozegranych meczów oraz 45 zdobytych goli i dziewięciu asystach.

Udinese zajęło w poprzednim sezonie czternaste miejsce w tabeli Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy