OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję

2024-05-23 13:28:41; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Fot. Pennacchio Emanuele / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Bologna

Thiago Motta odrzucił propozycję przedłużenia wygasającej umowy z Bologną. W ten sposób niemal przesądzone jest to, że obejmie wkrótce stery nad Juventusem.

Były światowej klasy pomocnik nie rozpoczął najlepiej swojej przygody z zawodem trenera w barwach Genoi oraz Spezii Calcio. Mimo to był w dalszym ciągu postrzegany jako bardzo obiecujący początkujący szkoleniowiec. Ten fakt udało mu się potwierdzić dopiero po zakotwiczeniu w trzecim seniorskim zespole w postaci Bologny.

Swój pierwszy sezon zakończył w środku stawki, ale jednocześnie wyrównał najlepsze osiągnięcie „Rossoblu” od sezonu 2011/2012, kiedy to pod wodzą Stefano Piolego uplasowali się również na dziewiątej lokacie.

Z kolei w dobiegających końca rozgrywkach wspiął się z drużyną na wyżyny. Dzięki temu wywalczył z nią nie tylko sensacyjny awans do fazy ligowej Ligi Mistrzów, ale ma teraz spore szanse na to, żeby zakończyć zmagania na podium Serie A.

Zaistniały stan rzeczy wpłynął na pojawienie się poważnego zainteresowania usługami Thiago Motty ze strony bogatszych klubów. Spośród nich najbardziej konkretny miał okazać się Juventus, z którym wypracował zasadnicze porozumienie w kwestii zawarcia umowy do 30 czerwca 2027 roku.

Mimo to Bologna starała się zrobić wszystko, żeby przekonać 41-latka do kontynuowania wspólnej drogi. W tym celu przedstawiła mu warunki dotyczące przedłużenia wygasającej latem współpracy.

Włoch przyjrzał się ofercie i po przemyśleniu swojej przyszłość zdecydował się ją odrzucić. W tej sytuacji przesądzone wydaje się przejęcie przez niego sterów nad „Starą Damą” po opuszczeniu jej przez Massimiliano Allegriego.

„Thiago Motta poinformował klub o swoim zamiarze nieprzedłużania kontraktu z Bologna FC 1909. Po zapoznaniu się z decyzją klub dziękuje trenerowi za wykonaną niezwykłą pracę i życzy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze” - napisano w komunikacie wydanym przez Bolognę, w której występują dwaj Polacy - Łukasz Skorupski i Kacper Urbański.