OFICJALNIE: Thorup trenerem FC Kopenhagi

OFICJALNIE: Thorup trenerem FC Kopenhagi
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Kopenhaga

FC Kopenhaga poinformowała o zatrudnieniu Jessa Thorupa.

Słaba postawa stołecznego klubu u progu sezonu ligowego i brak awansu do Ligi Europy doprowadziły do tego, że z posadą trenera pożegnał się Ståle Solbakken. 52-latek prowadził duński zespół od 2013 roku.

Jego miejsce tymczasowo zajął Hjalte Bo Nörregaard. W międzyczasie negocjowano warunki kontraktu z innym szkoleniowcem.

Dopiąć swego udało się właściwie kilka godzin temu. W poniedziałkowe przedpołudnie poinformowano o sprowadzeniu na ławkę trenerską Jessa Thorupa, który zrezygnował z prowadzenia KRC Genku.

Dla 50-latka jest to już trzecia posada w tym sezonie. U jego progu prowadził bowiem KAA Gent, z którego zresztą został zwolniony.

Teraz będzie odpowiadał za wyniki FC Kopenhagi. Jest to dla niego powrót do ojczyzny. W przeszłości miał bowiem okazję odpowiadać za wyniki Esbjergu, FC Midtjylland, a także młodzieżowych kadr Danii.

Thorup podpisał kontrakt, który ma być ważny minimum do 30 czerwca 2024 roku.

Po siedmiu kolejkach tego sezonu stołeczny zespół plasuje się w ligowej tabeli na ósmym miejscu z dorobkiem dziesięciu punktów. Do obecnego lidera, SønderjyskE traci trzy „oczka”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy