OFICJALNIE: Tim Cahill opuszcza Milwall. Po mundialu zakończy karierę?

OFICJALNIE: Tim Cahill opuszcza Milwall. Po mundialu zakończy karierę?
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Millwall FC

Tim Cahill nie przedłuży wygasającego kontraktu z Millwall FC.

Doświadczony pomocnik dołączył do angielskiego klubu pod koniec stycznia i związał się z nim półroczną umową.

Reprezentant Australii nie mógł liczyć na regularną grę w Melbourne City, dlatego zdecydował się na opuszczenie tej drużyny oraz zasilenie szeregów zespołu, w którym występował w latach 1997-2004, aby jak najlepiej przygotować się do nadchodzących Mistrzostw Świata.

Cahill w ekipie z The New Den rozpoczął treningi z większym obciążeniem i był często wpuszczany na ligowe boiska w końcówkach spotkań przez swojego byłego boiskowego kolegę - Neila Harrisa, z którym w przeszłości bronił barw „The Lions”.

W sumie 38-letni piłkarz wystąpił w dziesięciu meczach Milwall i w pewnym stopniu przyczynił się do zajęcia przez klub wysokiego ósmego miejsca w tabeli Championship. Warto także dodać, że angielskiemu zespołowi zabrakło tylko czterech punktów do wyprzedzenia Derby County, co umożliwiłoby drużynie udział w barażach o Premier League.

Australijczyk za sprawą zanotowanych kilkudziesięciu minut znalazł się w szerokiej kadrze „Socceroos” i najprawdopodobniej weźmie udział w czwartym oraz ostatnim mundialu w swojej karierze (wcześniej w 2006, 2010 i 2014 roku).

Najbliższa przyszłość Cahilla nie jest jeszcze znana, ale można przypuszczać, że po Mistrzostwach Świata zdecyduje się na zakończenie profesjonalnej przygody z piłką.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy