OFICJALNIE: Timm Klose wrócił do Szwajcarii

OFICJALNIE: Timm Klose wrócił do Szwajcarii
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Basel

Timm Klose przystał na propozycję FC Basel.

Doświadczony środkowy obrońca od dziewięciu lat grał poza ojczyzną, broniąc barw kolejno FC Nürnberg, Wolfsburga oraz Norwich City. W tej ostatniej ekipy (po transferze wartym 11 milionów euro) występował przez cztery i pół roku, a rozegrał w tym czasie 128 spotkań (10 goli i trzy asysty). Gdy „Kanarki” spadły jednak do Championship, Szwajcar postanowił wrócić w rodzinne strony.

Po 32-latka zgłosiło się FC Basel, w którym dorastał jako junior. „RotBlau” dogadali się z zawodnikiem i pozostało im tylko dokonać tego samego podczas rozmów z Anglikami. Ku ich uciesze, cel został osiągnięty.

Tim Klose do Swiss Super League trafił na zasadzie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2021 roku z opcją kupna.

Podczas prezentacji piłkarz, który wybrał numer 17 na koszulce, nie ukrywał radości z przybycia na St. Jakob-Park.

„Już nie muszę siedzieć przed telewizorem w koszulce FCB i mu kibicować” – zażartował defensor mający na swoim koncie 17 występów w kadrze Szwajcarii.

FC Basel wzmocniło się nie tak dawno angażami takich graczy jak Kaly Sene czy Heinz Lindner.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy