OFICJALNIE: Timothy Weah odchodzi z PSG

OFICJALNIE: Timothy Weah odchodzi z PSG
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lille OSC | France Football

Lille poinformowało o pozyskaniu Timothy’ego Weaha.

Ostatnie pół rok syn słynnego George’a Weaha spędził na wypożyczeniu w Celticu, gdzie w 17 spotkaniach strzelił cztery gole i zanotował asystę. Po powrocie do Paris Saint-Germain pewne było to, że 19-latek znowu zmieni pracodawcę. Starania o Amerykanina rozpoczęło Lille i choć negocjacje trochę się przeciągnęły, ostatecznie wypracowano porozumienie.

Według „France Football” Paris Saint-Germain zarobi okrągłe dziesięć milionów euro, lecz nie otrzyma procentu od przyszłego ruchu z udziałem środkowego napastnika, o czym z kolei spekulowało „L’Équipe”. 

Zawodnik posiadający francuski paszport z wicemistrzem Ligue 1 podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku, po czym rzekł: - Dla mnie Lille to możliwie najlepszy wybór. Tak, aby móc się rozwijać i jednocześnie nie tracić czasu na siedzenie na ławce. To młody i ambitny zespół.

W paryskiej drużynie Timothy Weah nie otrzymywał zbyt wielu szans. Efektem tego jest raptem sześć występów, które okrasił dwoma trafieniami. 

Przypomnijmy, że Lille w przyszłym sezonie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy