OFICJALNIE: Todd Cantwell piłkarzem Rangers FC

OFICJALNIE: Todd Cantwell piłkarzem Rangers FC fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Rangers FC

Rangers FC ogłosił zakontraktowanie zawodnika Norwich City, Todda Cantwella.

24-latek jest pierwszym wzmocnieniem w zespole z Ibrox pod wodzą Michaela Beale'a, zatrudnionego w miejsce Giovanniego van Bronckhorsta pod koniec listopada ubiegłego roku. Klub szkockiej Premiership okazał się lepszy od konkurentów z Championship i pozyskał piłkarza półtora miliona funtów (około 1,7 miliona euro).

Stosunkowo niewielki wydatek na jednego z najbardziej utalentowanych pomocników „Kanarków” wynikał z długości obowiązywania umowy. Na Carrow Road współpraca obowiązywała jeszcze tylko przez pięć miesięcy. Przy odejściu piłkarza latem Norwich nie zarobiłoby ani pensa.

Tak też, mając do wyboru wiele opcji, klub nie stawał na jego drodze i sam zdecydował się wcielić w projekt Rangersów, szukając okazji na skolekcjonowanie trofeów na krajowym podwórku. Do wiadomości publicznej nie został natomiast podany okres obowiązywania kontraktu.

Cantwell wychował się w Norwich City, gdzie miał okazję występować również na poziomie Premier League. W międzyczasie rozwijał swój talent na wypożyczeniu w Fortunie Sittard oraz Bournemouth.

W tym sezonie lewoskrzydłowy nie imponował skutecznością. Na drugim szczeblu angielskich rozgrywek rozegrał 18 spotkań, nie zaliczając żadnego bezpośredniego wkładu w akcje bramkowe.

Ogółem przygodę z macierzystym klubem zakończył on z czternastoma trafieniami i dwunastoma asystami na koncie. Na taki bilans potrzebował 129 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy