OFICJALNIE: Tom Brady inwestuje w angielski klub

OFICJALNIE: Tom Brady inwestuje w angielski klub fot. DFree / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Birmingham City

Tom Brady, legendarny amerykański futbolista i siedmiokrotny zwycięzca Super Bowl, został współwłaścicielem Birmingham City.

46-latek osiągał kosmiczne rezultaty w NFL i zapisał się „złotymi zgłoskami” w historii najbardziej popularnego sportu w Stanach Zjednoczonych występując na pozycji quarterbacka (rozgrywający) w New England Patriots i Tampa Bay Buccaneers.

Razem z nimi wziął udział w dziesięciu Super Bowl. Siedem z nich zakończyło się zwycięstwem jego drużyny i w aż pięciu z nich otrzymał tytułu najlepszego gracza.

Tom Brady nie polepszy już tego dorobku jako czynny zawodnik, bo w lutym bieżącego roku ogłosił oficjalnie przejście na sportową emeryturę.

Amerykanin rozpoczął w ten sposób nowy etap w swoim życiu, który doprowadził go do zainwestowania środków w angielski Birmingham City.

Klub z zaplecza Premier League, gdzie występuje Krystian Bielik, ogłosił, że legenda NFL nawiązała współpracę z Knighthead Capital Management LLC i dzięki temu stała się mniejszościowym właścicielem angielskiego zespołu.

46-latek objął niezwłocznie stanowisko przewodniczącego nowej rady doradczej i postara się wykorzystać swoje rozległe doświadczenie przywódcze oraz fachową wiedzę przy współpracy z działem nauki o sporcie, aby doradzać mu w zakresie systemów i programów dotyczących zdrowia, żywienia, dobrego samopoczucia i regeneracji.

Ponadto Brady będzie ściśle współpracować z zarządem i zespołem w zakresie globalnych działań marketingowych i identyfikacji nowych możliwości partnerstwa komercyjnego.

- Birmingham City to kultowy klub z bogatą historią i pasją, a bycie częścią „The Blues” to dla mnie prawdziwy zaszczyt. BCFC opiera się na pracy zespołowej i determinacji. Jestem podekscytowany współpracą z zarządem i zawodnikami, aby nasz klub nie miał sobie równych. W swoim czasie byłem częścią niesamowitych zespołów i nie mogę się doczekać zastosowania mojej perspektywy, aby osiągnąć ten sam sukces tutaj - powiedział Amerykanin.

Zespół Krystiana Bielika zakończył minione zmagania na odległym siedemnastym miejscu w tabeli Championship.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy