OFICJALNIE: Tomás Podstawski znalazł nowy klub. Nietuzinkowy kierunek

OFICJALNIE: Tomás Podstawski znalazł nowy klub. Nietuzinkowy kierunek fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Stabæk Fotball

Po zakończonej już przygodzie w Pogoni Szczecin, Tomás Podstawski zdecydował się kontynuować karierę w norweskim Stabæk Fotball.

Trochę to zajęło, ale Portugalczyk z polskimi korzeniami zdołał znaleźć nowego pracodawcę. Już od kilku miesięcy wiadome było, że wygasający kontrakt z Pogonią Szczecin nie zostanie przedłużony, ale zawodnik nie spieszył się z wyborem, licząc na pojawienie się odpowiedniej propozycji. Swego czasu zainteresowanie nim zgłaszać miała choćby Jagiellonia Białystok, pomocnik uznał jednak, że lepiej będzie kontynuować karierę za granicą.

Padło na norweską Eliteserien. Pozyskanie 26-latka ogłosiło Stabæk Fotball, które w oficjalnym komunikacie zachwala zawodnika, informując o jego dobrej sylwetce, boiskowej inteligencji oraz doświadczeniu.

- Jest wolnym zawodnikiem, zatem mogliśmy go sprowadzić nawet po zakończeniu okna transferowego. Przychodzi tutaj, by wpłynąć na jeszcze większą rywalizację o miejsce w środku pola - mówi klubowym mediom Torgeir Bjarmann, dyrektor sportowy drużyny.

Podstawski od poniedziałku dołącza do reszty zespołu i z miejsca zacznie przygotowania do kolejnych meczów. Z nowym zespołem związał się do końca rozgrywek, czyli do grudnia bieżącego roku. W ten sposób zostawił sobie furtkę na ewentualną zmianę planów, jednocześnie dając sobie szansę na grę po kilku miesiącach przerwy.

Piłkarz urodził się portugalskim Porto, a jego rodzicami są Polak i Portugalka. Futbolowe wychowanie zapewniły mu Boavista oraz FC Porto, nie udało mu się jednak przebić do pierwszego zespołu tych drugich. Szczęścia musiał szukać w Vitórii FC, a następnie właśnie w Pogoni Szczecin. Podstawski zdecydował się swego czasu na reprezentowanie Portugalii, dla której rozegrał kilkadziesiąt meczów na różnych poziomach młodzieżowych. W 2014 roku został nawet wybrany do najlepszej jedenastki Mistrzostw Europy U-19.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy