OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski

OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski fot. Przegląd Sportowy [YouTube]
Redakcja
Redakcja
Źródło: Eleven Sports

W sobotę czeka nas masa ciekawych meczów, a teraz do tego grona dołączył jeszcze jeden, Stade Rennais - RC Lens, i to nawet nie ze względu na wydarzenia na murawie, a debiutujący w piłce nożnej legendarny duet komentatorski: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski.

Panowie to legendy dziennikarstwa sportowego. Kojarzy się ich przede wszystkim z kolarskiego Tour de France oraz biathlonowego Pucharu Świata. Pracowali razem w Eurosporcie, aż do 2019 roku, gdy Wyrzykowski zdecydował się na przeprowadzkę do Polsatu.

Urodzony w 1944 roku Wyrzykowski jest od dawna propagatorem francuskiej kultury i sportu w Polsce. Nad Sekwanę wyjechał w 1983 roku, pracując potem przez wiele lat w „L’Équipe”, i na stałe mieszka w Paryżu.

Młodszy o 11 lat Jaroński to autor między innymi powiedzenia „Rach-ciach-ciach”, które słyszeliśmy po udanych strzelaniach w biathlonowych zawodach.

Z kolarstwa z kolei kojarzymy powtarzane przez duet kultowe „pchamy, pchamy” przy okazji sukcesów Rafała Majki czy Michała Kwiatkowskiego.

Panowie nigdy dotąd nie komentowali piłki nożnej, więc jest to dla nich debiut. W dodatku to pierwszy ich wspólny komentarz od... 2016 roku.

Mecz Stade Rennais - RC Lens rozpocznie się o 21:00, a transmisję z niego przeprowadzi Eleven Sports 2.

Na boisku w barwach Lens zobaczymy Przemysława Frankowskiego, a być może z ławki rezerwowych wejdzie Łukasz Poręba. Adam Buksa wrócił już do treningów, jednak jeszcze nie znalazł się w kadrze meczowej po ciężkiej kontuzji.

„Rach ciach ciach! Wielki powrót legendarnego duetu Tomasz Jaroński & Krzysztof Wyrzykowski! Znakomici dziennikarze w prima aprilis po raz pierwszy w historii skomentują… mecz piłki nożnej (Stade Rennais – RC Lens)! Piłkarskie Tour de France dziś od 20:55 w Eleven Sports 2!” - czytamy w komunikacie Eleven Sports.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy