OFICJALNIE: Tomasz Wełna i Kacper Górski w Polonii Warszawa

OFICJALNIE: Tomasz Wełna i Kacper Górski w Polonii Warszawa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Polonia Warszawa

Polonia Warszawa poinformowała o sprowadzeniu do zespołu Kacpra Górskiego oraz Tomasza Wełny. Ten drugi to wychowanek „Czarnych Koszul”.

Rewolucji w drużynie ze stolicy Polski ciąg dalszy chciałoby się rzec. Najpierw klub przejął nowy i zarazem niezwykle ambitny właściciel, a następnie opuściło go ośmiu zawodników, robiąc tym samym miejsce dla nowych twarzy.

Dzięki temu nie tak dawno możliwe były wielkie powroty Adama Pazio i Łukasza Piątka. Zespół wzmocnili także Damian Mosiejko oraz Rafał Parobczyk. Na tym jednak nie koniec ruchów transferowych warszawiaków.

Klub występujący w III lidze (czwarty szczebel rozgrywek) właśnie potwierdził angaże Kacpra Górskiego i Tomasza Wełny, a więc dwójki defensorów, z których pierwszy do niedawna bronił barw KKS-u Kalisz, zaś drugi występował w Pogoni Siedlce.

– Polonia to bardzo ciekawy projekt budowany przez nowego właściciela klubu. Niewątpliwie był to jeden z głównych czynników, który przekonał mnie do dołączenia do drużyny. Również coraz częściej mówi się w kontekście naszego zespołu o awansie, co na pewno daje dużą motywację do treningów. Ja chciałbym przede wszystkim regularnie grać i mam nadzieję zostać tu na dłużej – stwierdził Górski.

Dla Wełny to powrót do ekipy, w której się wychował. 29-latek, mający na swoim koncie przygodę m.in. z cypryjskim Arisem Limassol, nie ukrywa radości z tego faktu.

– Wracam do domu, do regionu z którego pochodzę i do klubu w którym się wychowałem. Jeszcze w trakcie sezonu pojawiły się oferty z wyższych lig czy nawet z zagranicy, ale chciałem być częścią tego projektu, wywalczyć awans i uczestniczyć w odbudowie Polonii. Możemy stworzyć ciekawą drużynę i naprawdę nie mogę się już doczekać powrotu do gry na K6 – oznajmił.

Długoterminowym celem „Czarnych Koszul” jest powrót do Ekstraklasy i gra w Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy