OFICJALNIE: Tomasz Wełna i Kacper Górski w Polonii Warszawa

OFICJALNIE: Tomasz Wełna i Kacper Górski w Polonii Warszawa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Polonia Warszawa

Polonia Warszawa poinformowała o sprowadzeniu do zespołu Kacpra Górskiego oraz Tomasza Wełny. Ten drugi to wychowanek „Czarnych Koszul”.

Rewolucji w drużynie ze stolicy Polski ciąg dalszy chciałoby się rzec. Najpierw klub przejął nowy i zarazem niezwykle ambitny właściciel, a następnie opuściło go ośmiu zawodników, robiąc tym samym miejsce dla nowych twarzy.

Dzięki temu nie tak dawno możliwe były wielkie powroty Adama Pazio i Łukasza Piątka. Zespół wzmocnili także Damian Mosiejko oraz Rafał Parobczyk. Na tym jednak nie koniec ruchów transferowych warszawiaków.

Klub występujący w III lidze (czwarty szczebel rozgrywek) właśnie potwierdził angaże Kacpra Górskiego i Tomasza Wełny, a więc dwójki defensorów, z których pierwszy do niedawna bronił barw KKS-u Kalisz, zaś drugi występował w Pogoni Siedlce.

– Polonia to bardzo ciekawy projekt budowany przez nowego właściciela klubu. Niewątpliwie był to jeden z głównych czynników, który przekonał mnie do dołączenia do drużyny. Również coraz częściej mówi się w kontekście naszego zespołu o awansie, co na pewno daje dużą motywację do treningów. Ja chciałbym przede wszystkim regularnie grać i mam nadzieję zostać tu na dłużej – stwierdził Górski.

Dla Wełny to powrót do ekipy, w której się wychował. 29-latek, mający na swoim koncie przygodę m.in. z cypryjskim Arisem Limassol, nie ukrywa radości z tego faktu.

– Wracam do domu, do regionu z którego pochodzę i do klubu w którym się wychowałem. Jeszcze w trakcie sezonu pojawiły się oferty z wyższych lig czy nawet z zagranicy, ale chciałem być częścią tego projektu, wywalczyć awans i uczestniczyć w odbudowie Polonii. Możemy stworzyć ciekawą drużynę i naprawdę nie mogę się już doczekać powrotu do gry na K6 – oznajmił.

Długoterminowym celem „Czarnych Koszul” jest powrót do Ekstraklasy i gra w Lidze Mistrzów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy