OFICJALNIE: Toprak w Werderze Brema

OFICJALNIE: Toprak w Werderze Brema fot. Werder Brema
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Borussia Dortmund | Werder Brema

Werder Brema doszedł do porozumienia z Borussią Dortmund w sprawie przenosin Ömera Topraka.

Wicemistrzowie Niemiec kontynuują operację sprzedażową, w ramach której Signal Iduna Park opuścili tego lata André Schürrle, Jeremy Toljan, Felix Passlack, Maximilian Philipp, Abdou Diallo, Sebastian Rode, Alexander Isak i Shinji Kagawa, co przyniosło im początkowy zysk w postaci 69 milionów euro. W ten oto sposób dortmundczycy chcą zrównoważyć wydatki na wzmocnienia, które jak dotąd pochłonęły 127,5 miliona euro.

Mając to na uwadze, klub opuścił Ömer Toprak, który choć początkowo był łączony z Sassuolo, ostatecznie kontynuuje karierę w Werderze Brema. „Bild” jeszcze wczoraj informował, że Turek zmieni pracodawcę na zasadzie transferu definitywnego za kwotę 6,4 miliona euro, lecz „Zielono-Białym” udało się wypracować porozumienie na jeszcze korzystniejszych warunkach.

Tym samym 30-letni środkowy obrońca został bohaterem wypożyczenia ważnego do 30 czerwca 2019 roku z obowiązkiem kupna po spełnieniu zapisów w umowie. Najprawdopodobniej późniejszy transfer może zamknąć się w niecałych pięciu milionach euro.

27-krotny reprezentant Turcji nie spełnił pokładanych w nim nadziei i dlatego większość kibiców BVB nie będzie rozpaczać z powodu jego odejścia. Przez dwa ostatnie sezonu było mu dane zagrać w 51 spotkaniach dortmundzkiej drużyny, a łącznie przez całą swoją karierę zgromadził on 227 występów w niemieckiej Bundeslidze. Doświadczony defensor będzie przywdziewał trykot bremeńczyków z numerem 21.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy