OFICJALNIE: Tottenham z dodatkowym zastrzykiem gotówki. Antonio Conte dostaje większy budżet na transfery

OFICJALNIE: Tottenham z dodatkowym zastrzykiem gotówki. Antonio Conte dostaje większy budżet na transfery fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tottenham

Tottenham został dokapitalizowany sumą 150 milionów funtów przez większościowego udziałowca - ENIC Sports Inc. Dodatkowy zastrzyk gotówki zapewnia klubowi z Premier League większą elastyczność oraz możliwość zwiększenia budżetu transferowego, ku uciesze menedżera Antonio Conte.

Zespół z Londynu wygrał bezpośrednie ligowe starcie z Arsenalem (3:0) w końcowej fazie sezonu i następnie wykorzystał jego potknięcie w starciu z Newcastle United (0:2) do wskoczenia na czwarte miejsce, gwarantując sobie w ten sposób udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

„Koguty” nie mogły czuć się jednak pewne kontynuowania współpracy z menedżerem Antonio Conte po osiągnięciu tego sukcesu. A wszystko to przez duże ambicje włoskiego szkoleniowca, który podkreślał wielokrotnie na konferencjach prasowych, że prowadzona przez niego drużyna potrzebuje wzmocnień, by móc nawiązać wyrównaną walkę z rywalami na krajowym oraz międzynarodowym podwórku w nowych rozgrywkach.

52-latek pokazał już w Juventusie czy Interze Mediolan, że brak przekazania mu potrzebnych funduszy lub zatrzymania czołowych zawodników kończy się jego odejściem z zajmowanego stanowiska.

Tottenham nie zamierzał pójść drogą swoich włoskich klubów i poinformował o dokapitalizowaniu sumą 150 milionów funtów (nieco ponad 175 milionów euro) przez głównego udziałowca - ENIC Sports Inc. Te fundusze mają zapewnić większą elastyczność oraz zwiększyć budżet transferowy angielskiego zespołu, ku uciesze Conte.

Dzięki temu Włoch może przychylniejszym okiem spojrzeć na ewentualne zrealizowanie transakcji z udziałem np. Piotra Zielińskiego, Milana Škriniara, Clémenta Lengleta, Gabriela Jesusa, Raheema Sterlinga, Martina Terriera, Paulo Dybali, Sofyana Amrabata, Stefana de Vrija czy Serge'a Gnabry'ego, którzy w ostatnich tygodniach byli wymieniani jako cele „Kogutów”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [30/06/2022] Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Clément Lenglet odchodzi z FC Barcelony. Wszystko ustalone! Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem Richarlison coraz bliżej dużego transferu. Brazylijczyk dogadał się z nowym klubem OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Paulo Fonseca wraca na ławkę trenerską OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan OFICJALNIE: Romelu Lukaku ponownie w Interze Mediolan Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Wisła Puławy sięga po ofensywnego pomocnika z czwartej ligi hiszpańskiej Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro Bayern Monachium ma nowego kandydata na następcę Roberta Lewandowskiego. Potrzeba około 50 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy