OFICJALNIE: Trener zwolniony we Włoszech po zwycięstwie 27:0. Zaskakująca argumentacja!

OFICJALNIE: Trener zwolniony we Włoszech po zwycięstwie 27:0. Zaskakująca argumentacja!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Grosseto Sport

Massimiliano Riccini został pozbawiony funkcji szkoleniowca młodzieżowego zespołu Invictasauro po osiągnięciu okazałego zwycięstwa nad Marina Calcio aż 27:0.

Rywalizacja na poziomie juniorskim ma w założeniu sprawiać radość młodym adeptom piłkarskim. Czasami zdarza się jednak, że jedna drużyna jest zdecydowanie lepsza od drugiej i potrafi udowodnić ten stan rzeczy na boisku za sprawą dużej liczby strzelonych bramek.

Ostatnio z taką sytuacją mieliśmy do czynienia we Włoszech, gdzie obiecujący gracze Invictasauro prowadzeni przez Massimiliano Ricciniego rozgromili swoich rówieśników z Marina Calcio aż 27:0.

Taki okazały rezultat okazał się dość niespodziewanie powodem do zwolnienia wspomnianego szkoleniowca, ponieważ w opinii przedstawicieli zwycięskiego klubu nie dał dobrego przykładu swoim zawodnikom i wykazał się brakiem szacunku w stosunku do drużyny przeciwnej.

- Byliśmy oszołomieni faktem, że nasz zespół juniorski pokonał Marinę Calcio 27:0. Głęboko żałujemy tego, co się stało, ponieważ nasze wartości futbolu młodzieżowego sprzeciwiają się takiemu stanowi rzeczy. Zawsze powinno się szanować przeciwnika, a tego zabrakło w tym pojedynku. Jako prezydent szczerze przepraszam naszego rywala i w porozumieniu z dyrektorami uznaliśmy jednogłośnie, że powinniśmy zwolnić Ricciniego. Nasi trenerzy mają obowiązek nie tylko szkolić młodych zawodników, ale przede wszystkich ich edukować - powiedział Paolo Brogelli.

Do całej sprawy postanowił odnieść się także sam szkoleniowiec, który na łamach lokalnej prasy opublikował list skierowany do Fabio Lombardiego, jednego z dyrektorów ekipy z Grosseto.

„Piszę ten list, aby bronić się przed oskarżeniami o niesportowe zachowanie i brak wartości, o które zostałem posądzony po nietypowym wyniku osiągniętym podczas meczu z Marciną Calcio. Przede wszystkich chciałbym uspokoić zainteresowanych, że nikt z Invictasauro nigdy nie miał na celu poniżenia lub ośmieszenia przeciwnika oraz dania upustu złości przeciwko słabszej drużynie. We wspomnianym spotkaniu już po kilku minutach prowadziliśmy różnicą kilku bramek. Pojedynek był rozgrywany w zimny i deszczowy dzień i to byłoby naprawdę upokarzające, gdybym poprosił zespół o to, aby nie starał się grać w piłkę przez pozostałe 80 minut. Moi chłopcy grali na dużej swobodzie i bez żadnych niepożądanych zachowań dotyczących rywalizacji w postaci np. fauli czy lekceważenia przeciwnika. Zdawałem sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i w przerwie poszedłem porozmawiać z trenerem rywali, co mógłby zrobić, aby im pomóc, a on odpowiedział, żebyśmy dalej grali swoją piłkę.

Juniorzy są już na tyle świadomymi piłkarzami, że nie dopuścili się łamania obowiązujących przepisów w tym meczu. Granie w piłkę i strzelenie 27 bramek, jeżeli stało się to zgodnie z zasadami i duchem gry, nie jest niesportowym zachowaniem. Byłoby nim odpuszczenie kolejnych 80 minut i ewentualna pomoc w zdobyciu kilku goli przez rywala. Nie chcę nikogo nauczyć, ale piłka nożna jest konfrontacją i ja osobiście wolałbym przegrać taki mecz 0:27 niż skończyć go ze świadomością, że mój zespół zdobyła kilka goli po jakiejś farsie.

W zaistniałych okolicznościach nie dostrzegam zbyt wielu wad. Współczuję Marinie Calcio, ale ja i moi chłopcy szanowaliśmy ich na boisku i traktowaliśmy bez hipokryzji, a ci pomimo straty aż tylu bramek zachowali się właściwie i próbowali do końca zdobyć gola, a kiedy gra się skończyła pogratulowali nam zwycięstwa. Ktokolwiek mnie obwinia nie był obecny na meczu, a wtedy miałby prawdziwe wyobrażenie przebiegu spotkania. W całej tej historii prawdziwą porażką jest zobaczenie, jak wiele hipokryzji, banalności i ubóstwa duszy wychodzi z człowieka, który podejmuje decyzje bez znajomości faktów. Zapłaciłem za to zwolnieniem i chciałbym podziękować tym, którzy mnie znają i okazują mi solidarność. Dziękuję także moim zawodnikom. Do zobaczenia wkrótce!” - napisał Massimiliano Riccini.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy