OFICJALNIE: Troy Deeney odchodzi z Birmingham City

OFICJALNIE: Troy Deeney odchodzi z Birmingham City
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Birmingham City

Troy Deeney jest jednym z sześciu graczy, którzy latem opuszczą Birmingham City po wygaśnięciu kontraktu.

34-latek występował w tym klubie od 2021 roku. W tym czasie strzelił 11 bramek w 56 meczach. W obu sezonach odnosił jednak kontuzje, które wykluczały go z gry na kilka miesięcy.

Wcześniej stał się najlepszym strzelcem w historii Watfordu, zdobywając 140 goli w 419 występach. W zespole tym grał przez 11 lat i awansował z nim do Premier League w 2015 roku.

Poza Deeneyem z Birmingham City odejdą również Harlee Dean, Maxime Colin, George Friend, Jordan Graham i Kevin Long.

Przebudowa zespołu ma związek z planowanym nabyciem udziałów w klubie przez amerykańskiego biznesmena Toma Wagnera. Nowy właściciel zamierza pozbyć się najlepiej zarabiających piłkarzy i stawiać bardziej na młodych zawodników. Mimo to możliwe jest podpisanie nowych kontraktów z niektórymi z doświadczonych graczy.

Ponadto Krystian Bielik, Hannibal Mejbri, Reda Khadra, Dion Sanderson i Auston Trusty zakończyli okres wypożyczenia i powrócili do swoich dotychczasowych klubów.

Polak raczej nie pozostanie jednak w Derby County, gdyż zespołowi temu nie udało się awansować do Championship.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy