OFICJALNIE: Trzech piłkarzy na liście transferowej Miedzi Legnica

2023-01-10 09:39:43; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Trzech piłkarzy na liście transferowej Miedzi Legnica
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica przygotowała listę transferową. Znaleźli się na niej Jon Aurtenetxe, Carlos Julio Martínez oraz Mehdi Lehaire.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie klubu, trzech zawodników nie wybrało się z drużyną na obóz przygotowawczy do tureckiego Belek. Na trochę ponad dwa tygodnie przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy podopieczni Grzegorza Mokrego rozegrają trzy mecze sparingowe.

W momencie ogłoszenia listy uczestników zgrupowania „Miedziowi” podkreślili, że wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymali Jon Aurtenetxe oraz Carlos Julio Martínez.

Pierwszy z zawodników wypełnia kontrakt w klubie z województwa dolnośląskiego od lipca 2021 roku. W bieżącej kampanii stoper nie odgrywał kluczowej roli. Rozegrał osiem spotkań i w żadnym wypadku nie pomógł w wywalczeniu choćby jednego czystego konta.

Z kolei Martínez, reprezentant Dominikany, ma umowę na podobnych warunków i również jak Aurtenetxe przyczynił się do awansu. Boczny obrońca nie wywarł jednak dobrego wpływu na postawę Miedzi w aktualnych zmaganiach. Asysta w dwunastu rozegranych meczach to wszystko, na co było go stać.

Ostatni zespół Ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia opuści ofensywny pomocnik Mehdi Lehaire. 22-latek nie był pierwszoplanową postacią i wkrótce otrzyma szansę na grę w innym otoczeniu. Nie padła konkretna nazwa.

Kontrakt Belga wygasa dopiero w czerwcu 2025 roku.

Miedź zapowiedziała również, że wkrótce do zgrupowania dołączą nowi gracze, mający ratować drużynę przed spadkiem.

27 stycznia w walce o punkty legniczanie przed własną publicznością podejmą Radomiaka Radom.