OFICJALNIE: Trzeci Polak w Leeds United. Testy medyczne!

OFICJALNIE: Trzeci Polak w Leeds United. Testy medyczne! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ruch Chorzów

Leeds United osiągnęło pełne porozumienie z Ruchem Chorzów w kwestii pozyskania Mateusza Bogusza.

Środkowy pomocnik wzbudził zainteresowanie ze strony między innymi angielskiego klubu walczącego o awans do Premier League i był w ostatnim czasie uważnie obserwowany przez wysłanników ekipy z Elland Road.

Ci wystawili mu bardzo pochlebną opinię i dlatego przedstawiciele zespołu w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym podjęli decyzję o sprowadzeniu młodzieżowego reprezentanta Polski jeszcze w trakcie zimowego okienka transferowego.

Leeds United dość szybko doszło do porozumienia z Ruchem Chorzów i w ciągu kilku najbliższych dni powinno dopiąć wszystkie formalności związane z pozyskaniem 17-letniego zawodnika.

„Niebiescy” poinformowali już na oficjalnej stronie internetowej, że piłkarz udał się na testy medyczne do angielskiego klubu i po ich przejściu zwiąże się długoterminowym kontraktem z nowym pracodawcą.

Mateusz Bogusz będzie docelowo brał udział w zajęciach pierwszej drużyny, ale na regularną grę będzie mógł liczyć w w ekipie młodzieżowej.

Środkowy pomocnik całą swoją dotychczasową seniorską przygodę z futbolem spędził w Ruchu Chorzów. W trwającym sezonie rozegrał 20 spotkań dla drugoligowego zespołu, w których strzelił pięć bramek oraz zanotował jedną asystę.

Warto nadmienić, że zawodnikami Leeds United są też dwaj inni Polacy - Kamil Miazek i Mateusz Klich.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy