OFICJALNIE: Trzeci Polak w Leeds United. Testy medyczne!

OFICJALNIE: Trzeci Polak w Leeds United. Testy medyczne!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ruch Chorzów

Leeds United osiągnęło pełne porozumienie z Ruchem Chorzów w kwestii pozyskania Mateusza Bogusza.

Środkowy pomocnik wzbudził zainteresowanie ze strony między innymi angielskiego klubu walczącego o awans do Premier League i był w ostatnim czasie uważnie obserwowany przez wysłanników ekipy z Elland Road.

Ci wystawili mu bardzo pochlebną opinię i dlatego przedstawiciele zespołu w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym podjęli decyzję o sprowadzeniu młodzieżowego reprezentanta Polski jeszcze w trakcie zimowego okienka transferowego.

Leeds United dość szybko doszło do porozumienia z Ruchem Chorzów i w ciągu kilku najbliższych dni powinno dopiąć wszystkie formalności związane z pozyskaniem 17-letniego zawodnika.

„Niebiescy” poinformowali już na oficjalnej stronie internetowej, że piłkarz udał się na testy medyczne do angielskiego klubu i po ich przejściu zwiąże się długoterminowym kontraktem z nowym pracodawcą.

Mateusz Bogusz będzie docelowo brał udział w zajęciach pierwszej drużyny, ale na regularną grę będzie mógł liczyć w w ekipie młodzieżowej.

Środkowy pomocnik całą swoją dotychczasową seniorską przygodę z futbolem spędził w Ruchu Chorzów. W trwającym sezonie rozegrał 20 spotkań dla drugoligowego zespołu, w których strzelił pięć bramek oraz zanotował jedną asystę.

Warto nadmienić, że zawodnikami Leeds United są też dwaj inni Polacy - Kamil Miazek i Mateusz Klich.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy