OFICJALNIE: Trzy kolejki Serie A za nami, czas na dwie zmiany trenerów jednego dnia

OFICJALNIE: Trzy kolejki Serie A za nami, czas na dwie zmiany trenerów jednego dnia fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Hellas Verona | Sky Sport Italia

Eusebio Di Francesco i Leonardo Semplici przestali odpowiadać za wyniki osiągane odpowiednio przez Hellas Verona oraz Cagliari Calcio.

Przedstawiciele włoskich klubów potwierdzili w ekspresowym tempie poranne doniesienia dziennikarzy i tym samym po zaledwie czterech meczach nowego sezonu (jeden pucharowy i trzy ligowe) zdecydowali się dokonać zmian na swoich ławkach trenerskich.

Z pierwszym z wymienionych wyżej zespołów pożegnał się Eusebio Di Francesco, który pracował w nim zaledwie od czerwca. Szkoleniowiec, który zapowiadał się na całkiem dobrego fachowca i pracował między innymi w Sassuolo Calcio czy Romie, od dłuższego czasu ma problemy z utrzymaniem powierzonych mu posad.

W tym kontekście wystarczy przypomnieć, że z Sampdorią rozstał się po ośmiu spotkaniach, z Cagiliari Calcio po 26 meczach i teraz po zaledwie czterech potyczkach postanowiono podziękować mu za współpracę w Hellasie Verona.

Podopieczni 52-latka zaczęli sezon od zwycięstwa w stosunki 3:0 z US Catanzaro 1929 na poziomie pierwszej rundy Pucharu Włoch. Następnie przyszły jednak trzy porażki z rzędu w Serie A z Sassuolo Calcio (2:3), Interem Mediolan (1:3) oraz Bologną (0:1).

Kontrakt Włocha obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku i wiele na to wskazuje, że do tego czasu będzie mógł liczyć na otrzymywanie należnej mu pensji, o ile wcześniej nie zdecyduje się na powrót do pracy w innymi zespole.

Obecnie za faworytów do przejęcia sterów nad „Gialloblu” uchodzą Igor Tudor (ostatnio asystentura w Juventusie) i Rolando Maran (poprzednio zatrudniony w Genoi).

Kilka godzin później na wykonanie identycznego ruchu co Hellas Verona zdecydowały się władze Cagiliari Calcio, które rozstały się nie tylko z Leonardo Semplicim, ale i jego najbliższymi współpracownikami.

54-latek rozpoczął pracę w ekipie z Sardynii w lutym po zwolnieniu... Di Francesco i zdołał utrzymać klub w najwyższej klasie rozgrywkowej, a teraz po dokonaniu kilku ciekawych wzmocnień zespół zaliczył pod jego wodzą bardzo słaby, w opinii przedstawicieli „Gli Isolani”, start nowego sezonu, dlatego zdecydowano się bardzo szybko dokonać zmiany na ławce trenerskiej.

Opiekun Cagliari zaliczył nieco lepszy początek rozgrywek od młodszego kolegi, ponieważ po przebrnięciu pierwszej rundy Pucharu Włoch zanotował w Serie A remis na otwarcie rywalizacji ze Spezią (2:2), a potem przegrał mecze z z Milanem (1:4) i Genoą (2:3).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy