OFICJALNIE: Twente zdegradowane z Eredivisie

OFICJALNIE: Twente zdegradowane z Eredivisie
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Eredivisie

Piłkarze Twente Enschede zakończyli swą przygodę z holenderską Eredivisie.

Dotkliwa porażka 0-5 w wyjazdowym starciu z Vitesse Arnhem ostatecznie przypieczętowała spadek o klasę niżej popularnych „Die Tukkers”, na który zanosiło się zresztą od pewnego czasu. Podopieczni Marino Pusicia w trakcie rundy wiosennej zdołali odnieść zaledwie jedno zwycięstwo, dlatego nie dziwi fakt, iż zostali wyłonieni jako pierwszy tegoroczny spadkowicz z ligi holenderskiej.

Ekipa z Enschede występowała w Eredivisie nieprzerwanie od 1984 roku, zaliczając się na przestrzeni lat do ligowej czołówki holenderskich rozgrywek. Piłkarze z De Grolsch Veste m.in. trzykrotnie triumfowali w Pucharze Holandii.

Największym sukcesem Twente było jednak sięgnięcie po ligowe mistrzostwo w 2010 roku. Ekipa prowadzona wówczas przez Steve McClarena pokazała plecy ligowym potentatom, mając w składzie takich zawodników, jak m.in. Blaise N’Kufo, Miroslav Stoch czy Luuk de Jong.

Twente bliskie degradacji było już w 2016 roku, kiedy to fatalna kondycja finansowa klubu przyczyniła się do odjęcia mu trzech punktów. Mimo to, zespół ze wschodniej Holandii zdołał wówczas zachować ligowy byt.

Wraz z wyłonieniem się pierwszego spadkowicza poznaliśmy także pierwszą drużynę, która wywalczyła awans w szeregi Eredivisie. Jest to Fortuna Sittard, która powraca do najwyższej ligi po 16 latach oczekiwania.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy