OFICJALNIE: Udovičić zdyskwalifikowany na dwa miesiące

OFICJALNIE: Udovičić zdyskwalifikowany na dwa miesiące fot. Lechia Gdańsk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa

Komisja Ligi poinformowała o zawieszeniu Žarko Udovičicia z Lechii Gdańsk na dwa miesiące.

To efekt zachowania 32-letniego zawodnika w końcówce niedzielnego spotkania derbowego z Arką Gdynia (2:2). Udovičić odepchnął wtedy sędziego technicznego Wojciecha Mycia. Serb otrzymał za to czerwoną kartkę, ale na tym się nie skończyło.

Zawieszenie dotyczy wszystkich krajowych rozgrywek. Dwumiesięczna dyskwalifikacja oznacza, że piłkarz Lechii w tym roku nie pojawi się już na murawie. Oprócz tego musi zapłacić 20 tysięcy złotych kary, a także przeprosić sędziego w terminie do 30 października.

- Udovičić wracając na boisko po kontuzji odepchnął sędziego technicznego uderzając otwarta ręką w jego prawy bark. Zachowanie zawodnika, zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, zostało prawidłowo zaklasyfikowane przez sędziego jako gwałtowne i agresywne. Nie może być tolerancji dla tego typu zachowania.

- Przypomnieć należy, że sędzia piłkarski w trakcie zawodów korzysta ze szczelnej ochrony, zaś jakiekolwiek przejawy agresji wobec jego osoby muszą być piętnowane poprzez nakładanie indywidualnych kar dyscyplinarnych. Mają one oddziaływać zarówno na obwinionego jak i na całe środowisko piłkarskie - powiedział przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki.

Udovičić rozegrał w tym sezonie 12 meczów w koszulce Lechii. Strzelił gola i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” OFICJALNIE: Montolivo wznowił karierę. „Transferowa bomba” Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Australijski piłkarz zmienia sport. Czas na MMA Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera Widzew Łódź: Ojrzyński odmówił, czas na zaskakującego kandydata na nowego trenera OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Arturo Vidal znowu to zrobił I Muniain jednoznacznie po meczu z Realem Madryt LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy