OFICJALNIE: Udovičić zdyskwalifikowany na dwa miesiące

OFICJALNIE: Udovičić zdyskwalifikowany na dwa miesiące fot. Lechia Gdańsk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa

Komisja Ligi poinformowała o zawieszeniu Žarko Udovičicia z Lechii Gdańsk na dwa miesiące.

To efekt zachowania 32-letniego zawodnika w końcówce niedzielnego spotkania derbowego z Arką Gdynia (2:2). Udovičić odepchnął wtedy sędziego technicznego Wojciecha Mycia. Serb otrzymał za to czerwoną kartkę, ale na tym się nie skończyło.

Zawieszenie dotyczy wszystkich krajowych rozgrywek. Dwumiesięczna dyskwalifikacja oznacza, że piłkarz Lechii w tym roku nie pojawi się już na murawie. Oprócz tego musi zapłacić 20 tysięcy złotych kary, a także przeprosić sędziego w terminie do 30 października.

- Udovičić wracając na boisko po kontuzji odepchnął sędziego technicznego uderzając otwarta ręką w jego prawy bark. Zachowanie zawodnika, zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, zostało prawidłowo zaklasyfikowane przez sędziego jako gwałtowne i agresywne. Nie może być tolerancji dla tego typu zachowania.

- Przypomnieć należy, że sędzia piłkarski w trakcie zawodów korzysta ze szczelnej ochrony, zaś jakiekolwiek przejawy agresji wobec jego osoby muszą być piętnowane poprzez nakładanie indywidualnych kar dyscyplinarnych. Mają one oddziaływać zarówno na obwinionego jak i na całe środowisko piłkarskie - powiedział przewodniczący Komisji Ligi, Jarosław Poturnicki.

Udovičić rozegrał w tym sezonie 12 meczów w koszulce Lechii. Strzelił gola i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League Liga Mistrzów: Ansu Fati przechodzi do historii. Najmłodszy zdobywca gola w rozgrywkach! Liga Mistrzów: Ansu Fati przechodzi do historii. Najmłodszy zdobywca gola w rozgrywkach! OFICJALNIE: Ancelotti zwolniony z Napoli OFICJALNIE: Ancelotti zwolniony z Napoli Liga Mistrzów: Znamy już 14 uczestników fazy pucharowej Liga Mistrzów: Znamy już 14 uczestników fazy pucharowej 62-letnia fanka Mourinho ma na ciele... 38 tatuaży poświęconych Portugalczykowi [FOTO] 62-letnia fanka Mourinho ma na ciele... 38 tatuaży poświęconych Portugalczykowi [FOTO] El Clásico znowu zagrożone. Katalońskie służby nie gwarantują bezpieczeństwa El Clásico znowu zagrożone. Katalońskie służby nie gwarantują bezpieczeństwa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy