OFICJALNIE: UEFA wyznaczyła sędziego meczu Polska - Austria na EURO 2024

2024-06-20 06:56:42; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: UEFA wyznaczyła sędziego meczu Polska - Austria na EURO 2024 Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: UEFA

UEFA ogłosiła nazwisko sędziego, który poprowadzi spotkanie reprezentacji Polski z Austrią na EURO 2024. Rozjemcą tego starcia będzie Halil Umut Meler, pochodzący z Turcji.

Reprezentacja Polski ma za sobą słodko-gorzkie rozpoczęcie tegorocznych Mistrzostw Europy. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej dane jej było zmierzyć się z faworyzowaną Holandią. Co prawda „Oranje” dopięli swego i wygrali ten pojedynek 2-1, lecz „Biało Czerwoni” zaprezentowali się wówczas z zaskakująco dobrej strony.

Jednak w piłce nożnej za styl punktów się nie przyznaje, dlatego też jeśli Polska kadra wciąż chce myśleć o wyjściu z grupy, musi teraz skupić się na dwóch pozostałych meczach. Najpierw naprzeciw im stanie reprezentacja Austrii, a następnie faza grupowa zostanie zwieńczona starciem z Francją.

Spotkanie z austriacką drużyną narodową odbędzie się w piątek 21 czerwca. UEFA ogłosiła już nazwisko sędziego, który został wyznaczony do poprowadzenia tego pojedynku. Rozjemcą w drugim grupowym meczu Polaków będzie Halil Umut Meler, pochodzący z Turcji.

Podczas trwającego turnieju prowadził on mecz pomiędzy Belgią oraz Słowacją. W minionej kampanii używał gwizdka w ćwierćfinale Ligi Europy pomiędzy Liverpoolem i Atalantą oraz w półfinale Ligi Konferencji Europy, w którym Club Brugge podejmowało Fiorentinę.

Jego postać może być przez niektórych kojarzona przez nieprzyjemną sytuację, która miała miejsce pod koniec ubiegłego roku. Wtedy wówczas po ligowym spotkaniu MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor został on pobity przez prezesa tej pierwszej drużyny. Meler po tym przykrym incydencie planował zakończenie kariery, lecz ostatecznie się na to nie zdecydował.

W meczu Polski z Austrią na linii wspierać go będą Emre Eyisoy oraz Kerem Ersoy. Na sędziego technicznego wyznaczony został Rade Obrenović, natomiast za VAR odpowiadać będzie Paolo Valeri.