OFICJALNIE: UEFA wyznaczyła sędziów europejskich finałów. Szymon Marciniak niepocieszony

OFICJALNIE: UEFA wyznaczyła sędziów europejskich finałów. Szymon Marciniak niepocieszony fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

UEFA dokonała wyboru arbitrów nadchodzących finałów Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. W tym gronie zabrakło miejsca dla Szymona Marciniaka.

W następnym tygodniu rozpocznie się decydująca rywalizacja o miano najlepszych drużyn w trzech klubowych rozgrywkach odbywających się na Starym Kontynencie.

Na pierwszy ogień pójdzie finał Ligi Europy z udziałem Eintrachtu Frankfurt i Rangersów (18 maja o godzinie 21:00). Spotkanie rozgrywane przez zespoły z Niemiec oraz Szkocji, którego stawką będzie między innymi awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, odbędzie się na Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán w Sewilli.

Odpowiedzialność za jego przebieg weźmie na siebie arbiter z Słowenii - Slavko Vinčić, któremu na liniach będą asystować jego rodacy - Tomaž Klančnik i Andraž Kovačič. Cała trójka ma za sobą aż osiem poprowadzonych pojedynków w trwającej edycji Ligi Mistrzów. Na sędziego technicznego wyznaczono natomiast Serba - Srđjana Jovanovicia.

Z kolei na VAR-ze zasiądzie międzynarodowe towarzystwo dowodzone przez holenderskiego arbitra Paulussa van Boekelsa, któremu będą pomagać Jure Praprotnik (Słowenia), Alejandro Hernandez Hernandez (Hiszpania) oraz Roberto Diaz Perez del Palomar (Hiszpania).

Tydzień później na Arenie Kombëtare w Tiranie spotkają się drużyny Romy i Feyenoordu (25 maja o godzinie 21:00), które powalczą o odniesienie pierwszego zwycięstwa w Lidze Konferencji Europy. Ten mecz zostanie natomiast poprowadzony przez Istvána Kovácsa. Rumun miał w tym sezonie okazję sędziować już starcie z udziałem „Giallorossich” w fazie grupowej tych rozgrywek przeciwko Zorii Ługańsk (4:0).

Na liniach asystować będą mu Vasile Florin Marinescu oraz Mihai-Ovidiu Artene. Na arbitra technicznego został wyznaczony Sandro Schärer z Szwajcarii, a na VAR-ze zasiądzie niemiecki zespół dowodzony przez Marco Fritza, którego wesprą Christian Dingert i Bastian Dankert.

Na sam koniec poznamy zwycięzcę najbardziej prestiżowych rozgrywek w postaci Ligi Mistrzów, gdzie w wielkim finale na Stade de France zmierzą się ze sobą Liverpool i Real Madryt (28 maja o godzinie 21:00). Odpowiedzialny za przebieg tego meczu będzie doświadczony Clément Turpin wraz z swoim zespołem - Nicolasem Danosem, Cyrilem Gringore'em (arbitrzy liniowi), Benoît Bastienem (sędzia techniczny) i Jérôme'em Brisardem (VAR).

Temu ostatniemu pomogą w dostrzeżeniu kontrowersyjnych sytuacji będą Willy Delajod (Francja), Massimiliano Irrati oraz Filippo Meli (obaj Włochy).

Tym samym wiemy, że Szymon Marciniak, wbrew spekulacjom, nie dostał do poprowadzenia żadnego z finałowych pojedynków w europejskich pucharach, w których to sędziował w tym sezonie rekordową dla siebie liczbę meczów w Lidze Mistrzów - osiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy