OFICJALNIE: UEFA zawiesza postępowanie przeciwko założycielom Superligi

OFICJALNIE: UEFA zawiesza postępowanie przeciwko założycielom Superligi
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: UEFA

UEFA ogłosiła, że podjęła decyzję o "zawieszeniu postępowania do odwołania" przeciwko Juventusowi, Barcelonie i Realowi Madryt w związku z fiaskiem Superligi w następstwie nowych wydarzeń prawnych.

Wspomniane trzy kluby są jedynymi nadal trzymającymi się projektu, który został porzucony przez wszystkie inne zespoły w ciągu 48 godzin od jego ogłoszenia. Miały one stanąć w obliczu potencjalnych reperkusji ze strony UEFA, w tym wysokich grzywien, a nawet wykluczenia z Ligi Mistrzów. Dziś po południu ukazało się jednak oświadczenie, które zmienia całą sytuację.

"Po wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Barcelonie, Juventusowi i Realowi Madryt w związku z potencjalnym naruszeniem ram prawnych UEFA w związku z projektem tak zwanej 'Superligi', Organ Apelacyjny UEFA podjął decyzję o zawieszeniu postępowania do odwołania" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Wynika to z faktu, że nakaz sądowy z Madrytu, złożony przez organizatorów Superligi dzień po inauguracji, został dostarczony do biur UEFA w sobotę, za pośrednictwem władz Szwajcarii. Oznacza to, że jeśli UEFA podjęłaby działania przeciwko klubom, a następnie nie zdołałaby obalić nakazu z Madrytu, wówczas byłaby zobowiązana do wypłaty odszkodowania tym klubom.

UEFA musiałaby zakwestionować decyzję przed podjęciem działań dyscyplinarnych, w przeciwnym razie sama mogłaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Levante rekordowo złe. Trwa korespondencyjny pojedynek z sześcioma klubami Levante rekordowo złe. Trwa korespondencyjny pojedynek z sześcioma klubami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy