OFICJALNIE: UEFA zawiesza postępowanie przeciwko założycielom Superligi

OFICJALNIE: UEFA zawiesza postępowanie przeciwko założycielom Superligi
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: UEFA

UEFA ogłosiła, że podjęła decyzję o "zawieszeniu postępowania do odwołania" przeciwko Juventusowi, Barcelonie i Realowi Madryt w związku z fiaskiem Superligi w następstwie nowych wydarzeń prawnych.

Wspomniane trzy kluby są jedynymi nadal trzymającymi się projektu, który został porzucony przez wszystkie inne zespoły w ciągu 48 godzin od jego ogłoszenia. Miały one stanąć w obliczu potencjalnych reperkusji ze strony UEFA, w tym wysokich grzywien, a nawet wykluczenia z Ligi Mistrzów. Dziś po południu ukazało się jednak oświadczenie, które zmienia całą sytuację.

"Po wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Barcelonie, Juventusowi i Realowi Madryt w związku z potencjalnym naruszeniem ram prawnych UEFA w związku z projektem tak zwanej 'Superligi', Organ Apelacyjny UEFA podjął decyzję o zawieszeniu postępowania do odwołania" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Wynika to z faktu, że nakaz sądowy z Madrytu, złożony przez organizatorów Superligi dzień po inauguracji, został dostarczony do biur UEFA w sobotę, za pośrednictwem władz Szwajcarii. Oznacza to, że jeśli UEFA podjęłaby działania przeciwko klubom, a następnie nie zdołałaby obalić nakazu z Madrytu, wówczas byłaby zobowiązana do wypłaty odszkodowania tym klubom.

UEFA musiałaby zakwestionować decyzję przed podjęciem działań dyscyplinarnych, w przeciwnym razie sama mogłaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy