OFICJALNIE: Umowa sprzedaży zamknięta. Chelsea zdecydowanie najdroższym klubem sportowym w historii

OFICJALNIE: Umowa sprzedaży zamknięta. Chelsea zdecydowanie najdroższym klubem sportowym w historii fot. Willy Barton / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea

Chelsea poinformowała w wydanym komunikacie o podpisaniu umowy sprzedaży klubu przez Romana Abramowicza. Nowym właścicielem londyńskiego zespołu zostanie konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego.

„The Blues” nie muszą się już martwić o najbliższą przyszłość. Utytułowany zespół pozostanie w gronie ekip walczących o najwyższe cele na krajowym oraz międzynarodowym podwórku za sprawą domknięcia sprawy związanej z przejęciem kontroli nad klubem przez konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego.

Współwłaściciel koszykarskiego Los Angeles Lakers i baseballowego Los Angeles Dodgers założył wspólnie z Markiem Walterem oraz Hansjörgiem Wyssem spółkę Clearlake Capital, która przedstawiła najkorzystniejsze warunki dotyczące nabycia większościowego pakietu akcji w ekipie ze Stamford Bridge z jednoczesnym zapewnieniem jej dalszego rozwoju, łącznie z budową lub przebudową obecnego obiektu.

Chelsea poinformowała już jakiś czas temu o osiągnięciu porozumienia z amerykańskim inwestorem, ale nie zamykało to całej sprawy, ponieważ jeszcze stosowne zgody musiał wydać rząd Wielkiej Brytanii czy Premier League. Te zostały w ubiegłych dniach udzielone, co pozwoliło podpisać dokumenty przez zainteresowane strony.

„Chelsea Football Club może potwierdzić, że zeszłej nocy podpisano ostateczną umowę dotyczącą sprzedaży klubu Toddowi Boehly'owi i konsorcjum Clearlake Capital. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w poniedziałek. Do tego czasu klub będzie aktualizował na bieżąco kolejne informacje” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

„The Blues” staną się w ten sposób najdroższą drużyną świata za sprawą zamknięcia kwoty sprzedaży w granicach 4,25 miliarda funtów.

Dotychczas najdroższym sportowym klubem był Brooklyn Nets zakupiony przez Josepha Tsaia w 2019 roku, który przeznaczył na ten cel 2,5 miliarda funtów. Spośród piłkarskich marek najwięcej zapłacono za Manchester United - rodzina Glazerów wyłożyła na przejęcie kontroli nad „Czerwonymi Diabłami” około 1,4 miliarda funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy