OFICJALNIE: Umowa sprzedaży zamknięta. Chelsea zdecydowanie najdroższym klubem sportowym w historii

OFICJALNIE: Umowa sprzedaży zamknięta. Chelsea zdecydowanie najdroższym klubem sportowym w historii fot. Willy Barton / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea

Chelsea poinformowała w wydanym komunikacie o podpisaniu umowy sprzedaży klubu przez Romana Abramowicza. Nowym właścicielem londyńskiego zespołu zostanie konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego.

„The Blues” nie muszą się już martwić o najbliższą przyszłość. Utytułowany zespół pozostanie w gronie ekip walczących o najwyższe cele na krajowym oraz międzynarodowym podwórku za sprawą domknięcia sprawy związanej z przejęciem kontroli nad klubem przez konsorcjum kierowane przez Todda Boehly'ego.

Współwłaściciel koszykarskiego Los Angeles Lakers i baseballowego Los Angeles Dodgers założył wspólnie z Markiem Walterem oraz Hansjörgiem Wyssem spółkę Clearlake Capital, która przedstawiła najkorzystniejsze warunki dotyczące nabycia większościowego pakietu akcji w ekipie ze Stamford Bridge z jednoczesnym zapewnieniem jej dalszego rozwoju, łącznie z budową lub przebudową obecnego obiektu.

Chelsea poinformowała już jakiś czas temu o osiągnięciu porozumienia z amerykańskim inwestorem, ale nie zamykało to całej sprawy, ponieważ jeszcze stosowne zgody musiał wydać rząd Wielkiej Brytanii czy Premier League. Te zostały w ubiegłych dniach udzielone, co pozwoliło podpisać dokumenty przez zainteresowane strony.

„Chelsea Football Club może potwierdzić, że zeszłej nocy podpisano ostateczną umowę dotyczącą sprzedaży klubu Toddowi Boehly'owi i konsorcjum Clearlake Capital. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w poniedziałek. Do tego czasu klub będzie aktualizował na bieżąco kolejne informacje” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

„The Blues” staną się w ten sposób najdroższą drużyną świata za sprawą zamknięcia kwoty sprzedaży w granicach 4,25 miliarda funtów.

Dotychczas najdroższym sportowym klubem był Brooklyn Nets zakupiony przez Josepha Tsaia w 2019 roku, który przeznaczył na ten cel 2,5 miliarda funtów. Spośród piłkarskich marek najwięcej zapłacono za Manchester United - rodzina Glazerów wyłożyła na przejęcie kontroli nad „Czerwonymi Diabłami” około 1,4 miliarda funtów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy