OFICJALNIE: Umowy obcokrajowców z Krasnodaru... zawieszone. Na liście nie ma tylko Grzegorza Krychowiaka

OFICJALNIE: Umowy obcokrajowców z Krasnodaru... zawieszone. Na liście nie ma tylko Grzegorza Krychowiaka fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FK Krasnodar

FK Krasnodar podjął decyzję o zawieszeniu kontraktów wszystkich obcokrajowców w składzie. Na liście brakuje Grzegorza Krychowiaka, który najprawdopodobniej nie zgodził się na takie rozwiązanie.

Bunt kilku graczy z zagranicy sprawił, że władze „Byków” postanowiły rozmówić się z obcokrajowcami. W wyniku negocjacji zapadła decyzja o nie, jak się wszystkim wydawało rozwiązaniu umów, a o zawieszeniu porozumień.

Co to w praktyce oznacza? Kaio Pantaleão, Júnior Alonso, Cristian Ramírez, Viktor Claesson, Rémy Cabella, Jhon Córdoba, Wanderson oraz Erik Botheim nadal są formalnie związani z klubem, ale nie mają obowiązku stawiać się na treningach i uczestniczyć w meczach.

Do odwołania cała ósemka musi trenować indywidualnie, we własnym zakresie.

Wszystko wskazuje na to, że inaczej wygląda sytuacja Grzegorza Krychowiaka, którego brakuje w klubowym oświadczeniu.

Najprawdopodobniej taki stan rzeczy potrwa do czasu, aż FIFA w porozumieniu z FIFPro zezwoli na rozwiązanie umów zagranicznych piłkarzy bez konieczności płacenia pracodawcom odszkodowania (o ile w ogóle do czegoś takiego dojdzie). Federacje mają za to z pewnością zamiar umożliwić zawodnikom, którym rosyjskie kluby pozwolą na rozwiązanie umów, dołączyć do dowolnego klubu.

Cała sytuacja ma związek z atakiem Rosji na Ukrainę. Od 24 lutego między tymi krajami trwa wojna.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy