OFICJALNIE: Urodzinowy kontrakt Floriana Wirtza

OFICJALNIE: Urodzinowy kontrakt Floriana Wirtza fot. Bayer 04 Leverkusen
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bayer Leverkusen

W swoje 18. urodziny Florian Wirtz podpisał nową umowę z Bayerem Leverkusen.

Obecnie kontrakt wiąże młodego piłkarza do 30 czerwca 2026 roku. Poprzedni z kolei obowiązywał tylko do 30 czerwca 2023 roku.

Dla najmłodszego debiutanta w historii Bayeru w Bundeslidze (17 lat i 15 dni) jest to ważny moment, potwierdzający jego rolę w zespole. W trwającym sezonie wystąpił on w 35 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając siedem bramek i notując osiem asyst.

Wirtz jeszcze niedawno był też najmłodszym strzelcem w historii Bundesligi (17 lat i 34 dni), jednak rekord ten pobił już Youssoufa Moukoko w wieku 16 lat i 28 dni.

Wirtz coraz częściej stanowi o sile Bayeru, ale też zbliża się do reprezentacji Niemiec. Na marcowe kwalifikacje mundialu dostał już powołanie, chociaż wszystkie trzy spotkania - przeciwko Islandii, Rumunii i Macedonii Północnej - przesiedział na ławce rezerwowych.

18-letni ofensywny pomocnik do Bayeru przeniósł się na początku 2020 roku z FC Köln, którego jest zresztą wychowankiem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy