OFICJALNIE: Van den Berg w Liverpoolu. Media nazywają go „nowym van Dijkiem”

OFICJALNIE: Van den Berg w Liverpoolu. Media nazywają go „nowym van Dijkiem” fot. Liverpool
Rafał Bajer
Źródło: Liverpool FC | Sky Sports

Sepp van den Berg przenosi się z PEC Zwolle do Liverpoolu.

„The Reds” już teraz mają w składzie jednego z najlepszych defensorów na świecie w osobie Virgila van Dijka, ale nie zapominają o przyszłości i inwestują także w młodych graczy. Bardzo udana dotychczasowa przygoda byłego gracza Southampton skłoniła działaczy z Anfield do poszukiwania jego następcy w Holandii. W ten sposób wypatrzono van den Berga, który właśnie został pierwszym tegorocznym nabytkiem zwycięzców Ligi Mistrzów.

Jak twierdzi „Sky Sports”, Zwolle zarobi na 17-latku kwotę 1,3 miliona funtów. Suma ta może wzrosnąć do czterech milionów, o ile spełnione zostaną zapisane w umowie warunki.

Sam defensor podpisał już kontrakt, dzięki czemu ekipa z Anfield mogła odetchnąć z ulgą, bowiem wcześniej musiała ona pokonać po drodze sporą konkurencję. O względy zawodnika zabiegały również Bayern Monachium, Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven czy ten Sampdoria. Gracz ostatecznie wybrał jednak Liverpool, choć nie bez strachu.

- To niesamowite uczucie. Dla mnie to największy klub świata, spełnienie marzeń. Jestem bardzo podekscytowany. Gdy dowiedziałem się o ofercie, nie mogłem w to uwierzyć, myślałem, że to żart! Byłem bardzo szczęśliwy, na początku trochę przestraszony, ponieważ to naprawdę wielki klub. Zatem było trochę strachu, ale koniec końców jest też ekscytacja - powiedział nastolatek w rozmowie z klubowymi mediami.

Mimo zaledwie 17 lat na karku piłkarz ma już doświadczenie w seniorskim futbolu. Van den Berg rozegrał dla pierwszej drużyny Zwolle 22 spotkania. Prezentował się w nich na tyle dobrze, że w Holandii zaczęto w nim na dobre postrzegać potencjalnego następcę van Dijka.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy