Oficjalnie: Wakaso w Rubinie

2013-08-28 19:19:33; Aktualizacja: 10 lat temu
Oficjalnie: Wakaso w Rubinie Fot. Transfery.info
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch Źródło: Rubin Kazań

Rubin Kazań podpisał kontrakt z 23-letnim piłkarzem Espanyolu Wakaso Mubarakiem.

Pomocnik zacznie nowy etap w swojej karierze po tym, jak wszystkie trzy strony doszły do porozumienia. Reprezentant Ghany udał się do Rosji, gdzie podpisał już kontrakt z Rubinem. Podpisana umowa wiąże go z klubem do czerwca 2017 roku. Rubin zapłacił za piłkarza sześć milionów euro. Zawodnik został już uwzględniony w składzie zespołu na najbliższe spotkanie w lokalnej Premier League. Będzie występował z 21. numerem na koszulce.

Mubarak powiedział hiszpańskiej telewizji, że nie mógł odrzucić oferty i dodał: - Chcę przeprosić klub, zawodników i fanów. Nie chciałem odejść, ale nie miałem wyjścia. Przejście do Rubina to dla mnie wielka szansa. Po otrzymaniu oferty wielokrotnie kontaktowałem się telefonicznie z prezesem klubu. Jego zgoda na moje odejście była dla mnie bardzo ważna. Pragnę także podziękować klubowi, fanom i trenerom za sezon spędzony w Espanyolu. Moja gra znacznie się poprawiła i wiele się tu nauczyłem. Gorąco liczę na to, że najbliższy sezon będzie dla klubu udany.

Europejska kariera 23-latka rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to trafił do hiszpańskiego Elche. W barwach zespołu z regionu Walencja Ghańczyk rozegrał 58 spotkań, strzelając przy tym jedną bramkę. W 2010 roku zamienił Elche na rezerwy Villarreal. Niespełna rok później, w styczniu 2011 roku doczekał się debiutu w pierwszym zespole, występującym w elitarnej Primera División. Od czerwca stał się oficjalnie pełnoprawnym członkiem tego zespołu, w którego koszulce wybiegł na boisko siedemnaście razy. W czerwcu 2012 roku Mubarak zdecydował się przenieść do Espanyolu, parafując tym samym podpis pod czteroletnim kontraktem. W barwach klubu zagrał 29 spotkań, a także strzelił cztery gole.

12 września ubiegłego roku miał miejsce debiut pomocnika w reprezentacji Ghany, w spotkaniu eliminacyjnym do Pucharu Narodów Afryki przeciwko Malawi (1-0). Podczas samego turnieju, w którym Ghana doszła do półfinału, zagrał w pięciu meczach, strzelając cztery gole.

Autor: Marek Ratkiewicz